10 Kasım LPG KABLO

Kalkışta silkeleme otomatik vites

'Cee'd' forumunda Tansu tarafından 20 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Tansu

Tansu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tansu çimen
    Araç Modeli:
    Kia ceed se 2016
    2016 model 50 binde aracım kallışlarda silkeleme yapıyor sebebi yada başına gelen varmı sıkıntı nedir otomatik vites te baskı balata varmı

2. Ergin57

Ergin57 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    144
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergin keser
    Araç Modeli:
    2008
    Otamatik vites te de balata mevcut yanlız ömrü kullanıcısına göre değişiklik göstere bilir servis e bi gidin derim belki başka birseyden dolayıdır arac zaten garanti kapsamında

3. SavaşYlmz

SavaşYlmz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Savaş Yılmaz
    Araç Modeli:
    2015 dct
    slm bende 35 bin kmde aynı sorunu yaşıyorum şuan serviste yazılım güncellemesi yapılıyor değişikliği bildiririm.

4. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    Hyundai de volan degisimi ile giderdiler dct titresimi.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. SavaşYlmz

SavaşYlmz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Savaş Yılmaz
    Araç Modeli:
    2015 dct
    Dün Eresin Topkap'ıdan aracı teslim aldım. Dct şanzıman videosu çekilip çelik motora gönderilmiş. Ses ve silkelemenin olduğunu kabul ediyorlar yazılım güncelleme birşeye yaramadı bir kaç video daha çekip çelik motora göndeririz şanzımanı komple değiştiririz diyorlar. Ne yapmalıyım sizce.

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Komple değiştirsinler bence.Çoğu üyemizin ses vb problemleri vardı.Onların volan değişti ve problem çözüldü.Sizin problem şanzımanı komple değiştirmeyi düşündüklerine göre farklı gibi görünüyor.

SavaşYlmz bunu beğendi.
  7. SavaşYlmz

SavaşYlmz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Savaş Yılmaz
    Araç Modeli:
    2015 dct
    Motorlar hakkında çok bilgim yok bu volan nedir ne işe yarar

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Krankşaft ile bağlantılı ağır silindirik bir parçadır.En basit tabirle motor hareketi şanzımana ve kavrama elemanlarına bu parça vasıtasıyla aktarılır.
    Şanzıman değişecekse sizdeki problem farklı olabilir.

9. yavuz25

yavuz25 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz ilhan
    Araç Modeli:
    kia ceed
    Merhaba,

2015 yılında sıfır olarak almış olduğum kia ceed marka araç 26. günde 2400 km vites geçmeme nedeni ile servise götürdüm almış olduğum cevap aracın şanzımanın dağılmış olması idi bende aracı istemediğimi ve aracın değişmesini veya paramın iade edilmesini istedim günlerce Anadolu gruptan telefon açıldı iş yerime kadar gelip 2 bakım hediye edelim tarzında tekliflerle geldiler kabul etmeme rağmen araç benden habersiz tamir edilmiş ve ben bu nedenden dolayı mahkeme yoluna başvurdum 2 yıldan fazla bir zamandır mahkeme sürmekte ve bu zaman zarfında da taradımca araç 1 yıl kadar kia tekkar otoda bekletilmiştir. Naçizane size fikrim bu kia denen markayı bırakın almayı mahallenizden bile geçirmeyin.

10. emirhancakir

emirhancakir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Araç Modeli:
    BMW E39 2000 520iA
    Selam. Öncelikle geçmiş olsun. Aracınız da bu tarz bir sorun yaşadığınız için markayı kirletmenize gerek yok bence. Bütün markalar da olabilen sorun bunlar. Sıfır araçlar da bir çok kişi sorun yaşıyor. Kendim Kia kullanıcısı değilim ancak çoğu marka aracının arkasında durmaz iken, Kia garantisi bitmiş araçta torpido da kabarma var diye Ceedler de ücretsiz komple torpido değişimi bile yapan bir firma. Çelik motor bu konuda kullanıcıyı üzmüyor.
    Bir Honda kullanıcısı olsanız o zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız.

11. yavuz25

yavuz25 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz ilhan
    Araç Modeli:
    kia ceed
    Merhaba,
    markayı kirletmek mi aracı aldıktan 26 gün sonra şanzıman dağılacak yaklaşık bir yıl boyunca serviste kalacak araba ve benim istemediğim halde benim aracımı yapacaklar günlerce telefon açacaklar iş yerime gelecekler ben tekliflerini kabul etmediğim için beni mağdur edecekler bu arada araçtaki 17500 tl lik hasar kaydından da bahsetmiyorum ama ben markayı kirletmiş oluyorum öylemi bravo bir önceki arabam volvo v40 idi onda da benim sağ aynamı değiştiler bu kritermi şimdi kuzenimde 520 vardı araç durduğu yerde yandı sıfırı ile değiştiler bunun için ne demeliyiz.

12. emirhancakir

emirhancakir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Araç Modeli:
    BMW E39 2000 520iA
    17500 TL lik hasar kaydı çıkması saçma geldi bana. Böyle bir şey olmaması gerekiyor. Eğer oluyor sa da o zaman hakkınızı arayın. 520i de aracın yandığını bahsetmişsiniz. Demek ki neymiş? Yeni araç ve yanabiliyormuş. Dua edin şanzıman arızalanmış. Araç yansa ve kapıları açılmasa da içinde kalsanız ne olacak peki? Volvo hakkın da bir şey demeyeceğim.
    Dediğiniz gibi bir durum olmuş ise de hakkınızı arayın.

13. ALİ BAYHAN

ALİ BAYHAN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ali bayhan
    Araç Modeli:
    2015
    aynı problem benin araçda da var şöyleki
    merhaba ,kia ceed dizel premıum otomatik vites aracı 2016 yılında aldım.araç 10000 km sonrası vites ,şanzıman problemi devam ediyor .Araç dur kalk durgun trafikte yarım saat kullanınca ,şanzıman ısındı aracı durdur park problemi var uyarısı geliyor.Araç kalkışta titreme yapıyor ,vitesler hızlı değişiyor ve yakıt tüketimi dolayısıyla 9 litreyi geçiyor. Servis ve kia merkez arandığında ,dur kalk trafikte aracı hareket ettirirken gaza fazla basılması gerektiği söylendi .gaza az basıldığından böyle olur denilerek 5 yıılık garantinin sözde olduğu belli oldu.Lütfen bu aracı alacaklar dur kalk yoğun trafik durumuna göre davransınlar.

14. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    ali bey servise başvurun . serviste incelettirin.

15. yavuz25

yavuz25 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    yavuz ilhan
    Araç Modeli:
    kia ceed
    ali bey merhaba,

kesinlikle yalan söylüyorlar aynı sorunlar bende de vardı servise gittiğimde şanzımanın değıldığını söylediler ve bu olaylar başlamış oldu :) şanzıman yapıldıktan sonra bir daha böyle bir hata ile karşılaşmadım ki ben istanbul trafiğindeyim gün boyunca ama sanırım sizin aracınıza özel bir durum olabilir kia yapar bence :)

16. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    DCD kavramaları araçlarda . aracı gaza dokunmadan hareket ettirme veya beklerken frensiz bekleme aracın kavrama aksamına( volant aksamına) zarar verebiliyor. bu olay kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor..
    eğer araçta problem varsa merkeze garanti onayı yazılır ve büyük olasılıkla garanti değişimi olur. böyle bir kaç problem olursa mutlaka servis bülteni çıkar. belirli şase aralığındaki araçlara uygulanır.
    .

Storm31 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş