10 Kasım LPG KABLO

KİA SOUL TURBO VE SOUL AWD ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR ..

'Kia'dan Haberler / Yenilikler' forumunda ReNe tarafından 23 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    KMA Dealer Show etkinliğinde Kia 2016 yılında çok popüler Kia Solu modelinin iki yeni versiyonunu çıkartacağını duyurmuştu. Kia Motors Genel Müdürü Michael Choo'ya bununla ilgili yorumları soruldu.
    Choo beklenmedik bir yanıt vererek, Kia Soul modelinin 4x4 bir versiyonunu, bir de turbo motorlu versiyonunu çıkartmayı planladıklarını doğruladı. Choo, iki modelin de üretiminin firma bünyesinde henüz tam olarak onaylanmadığını belirtti. Bazı kaynaklara göre, Kia Trail'ster modelinin üretim versiyonunu çıkartacak. Trail'ster heybetli dış görünüşü ile KMA Dealer Show'da sergilenmişti. Üretim versiyonu 4x4 görünümünden daha fazlasını verecek, model Kia ABD tasarım ekibi tarafından tasarlanacak. Söylentiler bir kaç yıl önce, Autoblog bazı Kia yöneticileri ile görüştüğünde başlamıştı. O dönem Kia Soul ABD'de satış rekorları kırıyordu ve en büyük problem Soul'a olan talebin eldeki stokların ötesine geçmesiydi. Fabrikalar ürün yetiştiremiyordu. Koreliler Soul modelinin Avrupa'da da başarılı olması için çok çaba sarf ettiler ancak yapamadılar. Çok yakında bu değişebilir. Kia bir yıl içinde Meksika fabrikasını açacak ve Rio, Forte ve Sportage modellerine Kuzey ve Güney Amerika'dan gelen talepleri bu fabrikadan karşılayacak. Bu sayede Soul'un yeni versiyonlarını üretmek için de kapasite açılacak.

Kia yöneticileri Autoblog'a 201 hp 1.6 litre T-Gdi motoru Soul'da görmek isteyeceklerini söylediler ancak KMA Ürün Planlama Sorumlusu Orth Hedrick buradaki problemin fiyat olduğunu belirtiyor. Hedrick'e göre, böyle bir model normal Soul'dan yaklaşık 2500 dolar daha pahalı olabilir ve firma insanların böyle bir Soul isteyeceğinden emin değil.

Nihayet Kia Turbo modele ve 4x4 modele yeşil ışık yakmış gibi görünüyor ancak motor hala onaylanmadı. Yeni Tucson'da olduğu gibi 177 hp 1.6 litre T-Gdi motor kullanılması olasılıklar arasında.

gogo46 bunu beğendi.
  2. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Proceed Gt motorunu geçtim Tucsonun motoru bu aracı canavara döndürür ;) Manuel olsun ama :)

3. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    gerçekten kianın en begendigim modeli.pazar günü inceledim.kırmızısı deli güzel.1.6 crdi 138hp 87.500 fiyatı vardı.kimse beni yanlış anlamasın ama 1.6benzinli sportage alacagıma her türlü soul alırım.

ReNe ve özkan54 bunu beğendi.
  4. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Benim çok beğendiğim bi araba soul ya rio yerine alırsam soul düşünürüm spodan daha hoşuma gidiyo kendi adıma

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Sportageyi almadan önce Soula bakmıştım bayi 1.6 dizel dct için 86 fiyat vermişti Soula.
    Aracı inceledim güzel bi araca benziyodu test sürüşü yapmadım gerçi içi beklediğimden daha geniş çıktı ama şöyle bir sıkıntısı var
    Aile fertleri ile gittik hepsi bana bu araba dolmuş arabasına benziyor dedi.Yani Tasarım olarak böyle kübik tasarım Türkiyede doblo,dolmuş arabası.vs olarak anılıyor.
    Zaten kübik bir tasarım araba alacak olsam Yeti alırdım Soul yerine .Ama dediğim gibi tasarımdan dolayı çok satmaz Türkiyede bu araç zaten çok az görünüyor .İstediği piyasayı oluşturamadı

6. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Amerikada fırtınalar estiriyor :D Bende Soul'ü çok seviyorum biliyorsunuz yorumlarımdan ;) Kullanma fırsatıda buldum Dct lisini çok keyifliydi . Benzinli otomatik Sportage yerine bende direkt Dizel Dctli Soul düşünürüm şahsi fikrim ..

gogo46 bunu beğendi.
  7. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi

8. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    O kadar kısa sürede alışıyorsunuz ki , Kia ergonomisi klasik her şey yerli yerinde , görüş açıları çok iyi zaten hafif yukarıdan gidiyorsunuz ;) Geri görüş kamerası ve kısa arka tampon ile hatchback arabalar gibi park ediliyor . Çok şeker alet kısmet belki bir gün yollarımız kesişir :p

9. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    picantonun buyugu gibi zaten tipi...18 inç jantları son nokta

Bu Sayfayı Paylaş