10 Kasım LPG KABLO

H4 led lamba alırken dikkat edilmesi gerekenler

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda fraps34 tarafından 15 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. fraps34

fraps34 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    43
    Gerçek Ad-Soyad:
    ismail
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.5crdi 110bg
    Arkadaşlar piyasa dandik dunduk led lambalar ile dolu.Bunlara para verip aracınıza takmayın.... Uzun ömür ve beyaz ışık isteyen kişiler led almak istiyor. Bende lede geçtim daha önceden biraz araştırdım. Almadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek isteyeceğim. Sadece h4 cinsinden bahsedeceğim.

içinde veya harici olarak canbus devresi olmayan led lambalar arıza ışığı yakabilir.
    Alacağınız led lamba adi ise farları açınca radyoda parazit yapıyor.
    Soğutucu fanlı led lambalar hafif vızıltı gibi fan sesi çıkartabilir.Motor çalışırken duymazsınız ama motor kapalı farı açınca duyuluyor.
    Aldığınız led lambanın soğutucu kısmı uzun ise arkadaki far kapakları kapanamaz ve farın içi toz dolar. Led lambanın boyutunu iyi araştırın.

Led lambanın üzerinde halojen lamba gibi yan reflektör yoksa karşıdakinin gözününu alır küfür yersiniz. yayaları ve sürücüleri rahatsız edersiniz.
    Led lambanın takılış yönü önemlidir 180 derece ters takarsanız yolu değil yukarıyı aydınlatır . karşıdakinin gözünü alırsınız.
    Led lambanın ampülleri ZES veya CSP olmasına dikkat ediniz. En iyi aydınlatmayı bu lambalar sağlıyor.
    Eğer tam beyaz ışık istiyorsanız kelvin değeri 6000k eya 6500k olmalıdır. Hafif sıcak beyaz içinse 5000-5500k değerini tercih edin.

En iyi lambaların aydınlatma şekli aşağıdaki gibidir. Üstteki Kısa aydınlatmanın ledlerinin yanında yansıtıcı perde olmalıdır. Ve led lambalar yukarından aşağıya dizilmiş küçük karelerden oluşmalıdır.(csp veya zes)

Araçların farları halojen lamba için tasarlanmıştır. Eğer lambaların yönü ve açısı farklı olursa , üstündeki ledlerin bulunduğu konum farklı olursa aydınlatma başarısız olur. Odaklanma sorunu ortaya çıkar..
    https://img.staticbg.com/thumb/larg...6/D3/ea973962-365e-4406-a832-323ea791eee9.png

https://www.dhresource.com/0x0s/f2-.../zdatt-h7-led-h4-led-h11-araba-i-k-canbus.jpg

h4 led ampül
    h4 led lamba
    araba led lamba seçimi
    led lamba inceleme
    h4 led ampül

vedsa bunu beğendi.
  2. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    358
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    Merceksiz h4 farda led çok dağılma yapıyor. Zaten h4 fardan çok şükür hiçbir şekilde verim alamıyoruz. Belki kaliteli ampüllerle bu dağılma sorunu minimuma iner fakat denemeden bilemeyiz onu da. İnceleme için teşekkürler.

Siz aracınızda hangi ampülü kullandınız. Yol performansı ve ıslak yolda nasıl bir görüntü var.Bizi aydınlatırsanız sevinirim :)

3. fraps34

fraps34 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    43
    Gerçek Ad-Soyad:
    ismail
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.5crdi 110bg
    Merhaba ben yüzde 90 memnun kaldım. Karşıdakini rahatsız etmiyor sadece aşağıyı aydınlatıyor. Led dizilimi ve yan perde tasarımı dediğim şekilde olmalı..

Ufak bir sıkıntı yaşadım bu ledin yanında gelen canbus kutusu farın içine sığmadı. Dışında tuttum. Kapağı kapatabilmek içinde kabloların geşebileceği köşeden delik açtım sonra kenarlarını silikonladım toz girmesin diye. Yalnız sağ farda sorun olmadı ama sol farın yukarı aşağı motoru bozuldu 0 konumunda kalıyor. Galiba kablo motoru kastı motorsa sukoyverdi. Ona sonra bakacağım. :)

4. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    358
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    ampül ne kullandınız. Bi de gece duvara karşı foto varsa alabilir miyim? :)

5. fraps34

fraps34 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    43
    Gerçek Ad-Soyad:
    ismail
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.5crdi 110bg
    Şu şekilde bir foto çektim fikir sahibi olabilirsiniz. Far konumu 0 a ayarlı duvardan uzaklaşınca aşağı doğru iniyor aydınlatma çizgisi.

samet46 bunu beğendi.
  6. nicejackal

nicejackal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Süleyman ARSLAN
    Araç Modeli:
    2018
  7. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    mrb konuda dağılma söz konusu.
    aracınız ile alakalı farklı bir konu açılmanız lazım. sizin aracınızda H4 ampul yok.
    sizinki muhtemelen HB3 tipi ampul

nicejackal bunu beğendi.
  8. nicejackal

nicejackal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Süleyman ARSLAN
    Araç Modeli:
    2018
    evet HB3 ampul tipiymiş öğrendim bende çok teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş