10 Kasım LPG KABLO

Elveda Ceed hoşgeldin Cerato :)

'Cerato' forumunda ademkucuk tarafından 4 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. KUZEY YILDIZI

KUZEY YILDIZI Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mahmut TAŞ
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Ben kendi tecrübemi aktarayım.
    2016 cerato otomatik dizeli 1 hafta kullandım.
    Nacizane tavsiyemdir çok memnun kalacaksınız çok donanımlı ,iç hacmi geniş,konforlu bir araç.
    Ama benzinli motor konusunda tecrübem olmadı yakıt durumu ve motor performansı hakkında birşey diyemeyeceğim.
    Dizeli muadili araçlara göre hem ekonomik hemde güçlü bir motor. Adeta yolda giderken asfaltı tırmalayarak ilerliyor.
    Gönlündeki kaplana sahip olman dileğiyle

Abdiskiou bunu beğendi.
  2. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Kia Ceed 2012 1.6 Crdi Concept
    Merhaba bende yeni ksası değildi 2011 modeliydi ben cok memnundum ama aracımı değiştirdim yine kıa yine ceed 2012 dizel manual consep modelini aldım turbo dizel motordan atmosferik motora geçince çok kötü oldum sanki yolda ki herkez beni geçiyormuş gibi hissettim cerato benzinli ile yolculugum 6 ay kadar sürdü tekrardan yeni kasa ceed candır dedim suan daha mutluyum diyebilirim :)

3. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    senede 10.000 km yi geçmiyorum o yüzden benzinli düşündüm ama..anlaşılan atmosterik 1.6 cerato benzinliyi kimse tavsiye etmiyor..herkeze teşekkürler

4. ademkucuk

ademkucuk Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem KÜÇÜK
    Araç Modeli:
    Kia Ceed 2012 1.6 Crdi Concept
    Tercih meselesi birazda kendimce benzinlide olsa turbo arıyorum atikliği aniden kavraması kıvraklıgı oyuzden beni tatmin etmedi sakın bir kullanıcı iseniz belki sizi hitap edebilir bence bir test sürüşüne çıkıp yorumlara aldanmayın derim bakarak kullanarak karar verin derim alacağınız arac ne olursa olsun hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın :)

ReNe bunu beğendi.
  5. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    haklısınız ama maalesef benzinli test aracıda bulmak zor..sizede yeni aracınızla kazasız belasız günler dilerim

6. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    merhaba..aracınız hayırlı olsun...aynı araçtan düşünüyorum..tavsiye edermisiniz?

7. koray5006

koray5006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Koray
    Araç Modeli:
    2016
    Kesinlikle tavsiye ederim hocam. Lpg de taktırdım. Gayet performanslı. Ayrıca sorularınız olursa özel mesajdan cevaplayabilirim.

Semstarık bunu beğendi.
  8. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    merhaba...aynı araçtan almak istiyorum...kia ceed diel aracımla değiştirmek istiyorum...atmosterik motor performansı kötüdür...çok yakar gitmez diyorlar...sizin kullanıcı olarak yorumlarınız nedir...hangi marka lpg taktırdınız...kazasız sürüşler dilerim

9. LastOttoman

LastOttoman Sürücü

Alınan Beğeniler:
    71
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Kaya
    Araç Modeli:
    2016 Cerato Consept Plus
    Aynen hocam cerato benzin çok yakıyor ama lpg takan memnun dizel çok az yakıyor dün 90 km hız ile 120 km gittim 3.0 yaktı benim bir sene oldu 32 binde su an

10. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    ben senede 10.000 km zor yapıyorum hocam o yüzden dizel pek düşünmüyorum...size kazasız sürüşler dilerim

LastOttoman bunu beğendi.
  11. koray5006

koray5006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Koray
    Araç Modeli:
    2016
    Atmosferik motorlar sorunsuz ve uzun ömürlüdür, sakin bir kullanıcı için yeterli. Benzinde kullanırsanız cok yakar dogru ama Lpg ye tam uyumlu olduğu icin Lpg taktırmak en mantıklısı. Ben brc taktırdım, cok da memmunum.

Dizeli önceden ben de kullandım. Turbo olayı tabiki ayrı bir keyif. Arac sollarken hele daha net ortaya çıkıyor. Bütçem uygun olsaydi dizeli tercih ederdim ancak benzin dizel araç fiyat farkı c segment araçlarda nerdeyse 15-20 bin tl ye çıktı.

Bence biraz bütçeye göre harekat edin. Bir de arac kullanım tarzinizi düşünün.

12. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo

merhaba.....cerato dizellerde dizel 7 iler dct şanzımanlarda ısınma sorunu yaşanıyormuş...birde dizel motorlar çok hassas...turbo enjektörler hep sorun çıkarıyor..sorunsuz bir araca binmeyi isrtiyorum sizin gibi.....performanstan kastım yarış yapmak değil ama yokuşlu bir yolda aracın bayılması ,gitmemesi tabiki sinir bozucu olabilir...daha önce corsa 1.2 kullanmıştım...yokuş görünce kan ter basıyordu inanın..)

13. koray5006

koray5006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Koray
    Araç Modeli:
    2016
    Evimin yolunda dik bir yokuş var. Karda kışta bile çıkarken hiç sorun olmadı, canavar gibi çıkıyor. :) yarış yapacak bir performans istemiyorsanız benzinli cerato size cok uygun olur. Lpg taktırınca da cok ekonomik olur.

Otomatik mi manuel mi düşünüyorsunuz?

14. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    şu anda otomatik kia ceed kullanıyorum...sanırım otomatik alıcam bir kere alıştım...yanlız kafamı karıştıran diğer unsur yol sesi ...yalıtım nasıl aracınızda...bu arada paylaşımlarınız için teşekkr ederim....birde lpg montajı sonrası sanırım motor garanti dışı kalıyor...

15. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    ..şu andaki ceratonunuzu daha önceki aracınızla biraz kıyas lama yaparsanız..daha iyi olur bence teşekkürler

16. koray5006

koray5006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Koray
    Araç Modeli:
    2016
    Otomatik kullanıyorum bende, zaten tam otomatik oldugu icin geçişler sarsıntısız.

Yalıtım icin şunları diyebilirim; motor sesi o kadar sessizki arkadaslar bazen motor su an çalışıyor mu diye soru soruyorlar. Ayrıca bir arkadaş Honda civic 2014 kullanıyor ve Benim arac daha sesli Dedi.

Kia markasına biraz önyargı var ama arkadaslardan tanıdıklardan arabaya bindiklerinde hep olumlu yorumlar aldım. Özellikle Sessiz çalısması ve genişlik konularında olumlu yorumlar aldım.

Lpg yi 5500 km olduğunda taktırdım. Bu km'ye kadar araçta kronik bir soruna denk gelmediğim icin sadece motorun garanti dışı kalmasını göze alıp Lpg taktırdım. Servis landirenzo takıyor ama cok pahalı o da. Ayrıca servis de taksa yine kia motor garantisi devre dışı kalıyor.

Daha önceki arac Fiat punto dizeldi. Kıyaslama yapmak dogru olmaz, sonuçta biri b segment, diğeri c segment.

17. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo

18. Semstarık

Semstarık Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tarik kasim
    Araç Modeli:
    Kia cerayo
    Tesekkur ederim ..kia ceed dizel otomatik aracimi satip en kisa zamanda bende cerato alicam insallah.haklisinuz kia hakkinda onyargili insan cok ama bence gercekten fiatina gore cok kaliteli araclar yapiyorlar..ben 0 km honda civiv aldim 2 ayda sattim..auris aldim 2 haftada sattim..su andaki ceed aracimi satmaya kiyamiyorum..ama maalesef insalar kia kullanmadan yorum yapiyorlar

19. LastOttoman

LastOttoman Sürücü

Alınan Beğeniler:
    71
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Kaya
    Araç Modeli:
    2016 Cerato Consept Plus
    Hocam arabaya binen kişiler genelde ilk dedikleri benzinlimi bu diyorlar dizel dediğimde sessiz çalışıyor diyorlar. Bu hocam bayırlar da asla bayılma olmadı şu ana kadar ısınma sorunu söyle oldu ısınma sorunu da değil aslında uyarı diyelim bir kere Fulya tarafında bir bayırda baya da bayır di 1,5 km boyunca 10 cm dur kalk dur kalk yapa yapa bir kere uyarı vermiş ti hemen de uyarı kayboldu hocam ne pampa lar ya çıktım banamisin demiyor 33 bin e kere geldim geçen gün İstanbul Ankara İzmir arası gittim şu an İzmirde tatildeyim 4,43 lira dan 250 liralık mazot aldım 1200 km yok geldim resimleri çektim inanmayan olur belki :)

20. LastOttoman

LastOttoman Sürücü

Alınan Beğeniler:
    71
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Kaya
    Araç Modeli:
    2016 Cerato Consept Plus
    Yol sesi olarak da başarılı hocam valla hocam zevkle biniyorum arabaya çok memnunum ayni doluluk ta bu fiyata başka araba var ise al ama yok hocam tek kötü yanı bence üzerinde gelen nexen lastikleri hocam alır isen kesin değiştir ben değiştirmedim pişmanım bitmesini bekliyorum lastiğin ilk fırsatta değiştireceğim

Bu Sayfayı Paylaş