10 Kasım LPG KABLO

Egzoz manifoldu arızası.

'Picanto' forumunda winger tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    merhabalar dün 2 ile bir yokuşa tırmanırken aracın çekmediğini görüp 1.vitese aldım gaza bastığımda araçta bir tartartar sesi geldi ve yokuşu çıkamadı. geri gitti. sonra motordan aşırı bir hırıltı sesi dengesiz yüksek bir ses çıkmaya basladı. (motorsiklet sesi veyahut deviri 3000de tutar gibi (ama devir 900) direksiyonu sağa sola oynatıncada ses küçük dalgalanmalar yaptı. Aracı yürütmedim ve servise çektirdim. Bu sabah ustayla baktık. egzoz manifoldunu patladığını söyledi. Bugün detaylı bilgi verecek lakin sormak istediğim bu manifolt böyle anlık olaylarda patlayabilecek birşeymidir yoksa denkmi geldi. bakalım masraf ne çıkacak.

2. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Araçta LPG varmıydı.

3. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    hayır lpg yok benzinli araç.

4. Gomodoejderi

Gomodoejderi Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    721
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah ALKAN
    Araç Modeli:
    Kia Sorento 2007
    sürekli ısınan bir parça, acaba su bu sıçradı sürekli. Böylece çürümüş olabilir ama hic duymadim manifold patlaması. Önce egsoz gider diye düşündüm.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    Emrah bey çok saolun cevap için cevabınıza istinaden kafamda şöyle bir senaryo oluştu
    dik bir yokuş çıkıyordum yokuşu 2 ile çıkarım gibi geldi ama yağmurunda etkisiyle yokuşun meyilini hesap edemedik yarısında devirden düştüğünü farkedip biraz gaza bastım o arada baktım çekmeyecek 1e aldım almadım derken aracın sesi yükseldi ve çekişten düştü geri geri gitti. heralde dediğiniz gibi aşırı yagmurdan ıslanan parça benimde biraz gaz vermemle sıcak soğuk etkisinden zamanla yıprandığından dolayı bir zorlamayla son nefesini verdi:) Bugün arızalı parçayı değiştik yalnız söyle bir sorunlada karşılaştım usta dün motoru açtığında gazı köklediğimizde motor beyaz duman attı ve yağ kokusu geldi. normalde aracım ilk kontak çevirmesinde hiç gaza basmadan 2. viteste kendi kendine gidecek bir motora sahip bakımlarınıda yaparım. ustanın demesi zamanla kurum biriktiği. 2 seferdir benzini opetten alıyorum (normalde BP'den ultimate alırım temizleme için) bundan kaynaklı olabilirmi acaba bilemedim. usta kurumları temizledi şuan sorun yok ama opet içinde aklıma kurt düşürdü.

Bu Sayfayı Paylaş