10 Kasım LPG KABLO

Dünya'nın En İyi Motoru

'Sohbet' forumunda bayteriner tarafından 16 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Awards Automotive Dünya'nın en iyi ve güçlü motorlarını açıkladı. Aralarında bir akrabanız var Kia'cılar haberiniz olsun..

Kaynak; CNNTURK

2. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    1.4lt turbo-benzin (Hyundai Elantra Eco)

• Silindir adedi: Sıralı 4
    • Motor gücü: 128hp
    • Motor torku: 174nm
    • Şanzıman: 7 ileri DCT otomatik
    • Çekiş: Önden
    • Tüketim
      • Ortalama tüketim: 8.1lt/100km

3 yıldır düzenlenen ve her yılın sonunda bir sonraki yıl sunulacak olan en iyi motorların yarıştığı "Wards 10 En İyi Motor" sonuçları açıklandı. Tüm dünya çapında oldukça saygı duyulan bir değerlendirme olması nedeniyle sonuçların güvenilir ve tarafsız olduğu düşünülüyor. Sonuçlara bakıldığında ise geçtiğimiz yıllara göre en dikkat çeken nokta; 2017 yılı için açıklanan listede ilk kez 8 silindirli bir motorun olmaması ve bu durum gerçekten de üzücü denilebilir. Bu da 8, 10 ve 12 silindire sahip motorların artık ciddi anlamda yok olmaya başladığını gösteriyor diyebiliriz.

Listeyi oluşturan 10 motorun 7 adedi sıralı 4 silindirli, 2 tanesi V6 ve bir tanesi de sıralı 6 silindirli. Ayrıca bu motorların 3 tanesi de elektrik motorları ile kullanılan hybrid sistemler. hacim olarak bakıldığında ise 1 adet 3.6lt, 2 adet 3.0lt, 1 adet 2.5lt, 1 adet 2.3lt, 3 adet 2.0lt, 1 adet 1.5lt ve 1 adet de 1.4lt motor olduğu görülebilir. Hava emişi açısından değerlendirme yapıldığında ise 7 adet aşırı beslemeli ve 3 adet de atmosferik motor karşımıza çıkıyor. Ancak atmosferik motorların sadece hybrid modellerde kullanılmış olması doğal emişin de sonunun geldiğini gösterir nitelikte.

Haberin içeriği bu , paylaşım yaparken daha doyurucu bilgi eklerseniz daha faydalı olur ;)

ism@il, heh ve garez bunu beğendi.
  3. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Murat Bey, ben paylaşımı yaparken kaynağı belirttim. Olayı merak uyandırmak ve araştırmacı olmaya yönlendirmek için ayrıntıya girmedim. Konuyu beğenmedi iseniz silersiniz.

4. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Bu yaptığınız paylaşım mı oluyor sizce ? İyi mağdem lpg ile ilgili problem geldiğinde , Multimedia teyp takmak isteyen olduğunda , daha uygun fiyata servis nerde yapılır gibi sorular geldiğinde burdaki herkes merak uyandırmak için google ı göstersin ? Forumun amacı bumudur ? :D ya yapmayın gözünüzü seveyim . En ufak şeyde alınıyorsunuz ...

Mahir, heh ve garez bunu beğendi.
  5. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Alınganlık değil Murat Bey. Bu konuda ben sizin ilgi gösterceğinizi tahmin ediyordum. Benim bu konudaki kaynağım aynı olmasına rağmen sizin ki kadar ayrıntılı değil. Dahası haberi verirken ufakta olsa bir espri yapmaya çalıştım. Moderatör olan sizsiniz. Her verilen bilgi doğru bilgi olmayabilir. Sizin bu konularda daha ilgili ve bilgili olduğunuzu düşündüğüm için kaldırabilirsiniz dedim.

heh ve ReNe bunu beğendi.
  6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    bilgilendirme için teşekkürler muratım :)

ReNe bunu beğendi.
  7. HANİFİ DMC

HANİFİ DMC Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    396
    Gerçek Ad-Soyad:
    hanifi DMC
    Araç Modeli:
    kia rio 1.25 fancy
    Abi herkes forum ustası değil sizin gibi ölü öyle şeyler sakin olun gavga çiihmasiinnn ;)

8. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Estafurullah o kadar büyütülecek bir olay değildi :)

Rica ederim İsmail biraderim :D

9. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    :eek: Enimize boyumuza bakmadan bir paylaşım yapmaya çalıştık işte.
    Her ne kadar foruma üyeliğimiz yeni olsada uzun süredir burayı takip ediyorum. Onun için ustalığımızı insan biriktirirken kullanıyoruz. Kavga etme de ne olaki bu mahlası boşuna koymadık, bizde "EFENDİ"lik var.
    Yapmaya çalıştığım paylaşım nasıl oldu anlatayım. İnternet olanaklarım çok normal değil. Dahası elimdeki alet "aklı" kendinden menkul, ömrünü tamamlamış tlf. Haberi Mynet'te gördüm. O da asıl kaynağa yönlendirdi. Kaynağı görebilmek se dakikalarca beklemekle bile mümkün değil. Sevmediğim copy-paste bile yapamadım. Belirttiğim gibi biraz espri yapalım birazda Murat beyin belirttiği lpg ve MMS gibi olur olmaz sorunları forumu araştırmadan konu başlığı açmaya çalışanları yönlendirmekti. Bakın bir diğer SModeratör adaşım bir haftadır forumda ortalığı toparlamaya çalışıyor.
    Ben, 3,6 L, 6 silindirli V motora sahip BMW ile 1,4L, 4 silindir DOHC Elantra Eco motorunun iyilikte kesiştiği noktaya kafa yormaya çalışıyorum. Asıl şaşırdığım da forumun "zarf ve mazruf" ikilemini yapamaması. İçerik konusunda kafa yormayanlar, "nasılda geçirmiş lafı Murat Biraderim" diyerek beğeni butonuna bası veriyorlar.

ReNe bunu beğendi.
  10. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aynen öyle isteyen istedigi mesajı beğenir.İstemediğini beğenmez.Birileri birilerini beğendi diye ki biride benim kimseyi yargılayamazsınız.Bulmaca gibi, Garcia ya mektup hesabı ortaya birkaç cümle ile yazılmış bir mesajın ne demek istediğini açıklayan bir üyeye de aynı beğeni verilebilir ki bunu yapan bir s.mod.ve konuyu/forumu düzenlemeye yönelik bir araştırma sonrası mesaj yazmış.Beğeni bunun için verilir.En azından yönetim olarak biz buna beğeni veriyoruz.Uzun zamandır bu forumu takip ediyorsanız bunu da defalarca görmüş olmanız lazım.

Burası bir otomobil forumu.Açılan konular bilgilendirme amaçlı ise açıklama,link içermelidir.İcermiyorsa uyarı yapılır.Uyarı yapanda mod s.mod olur ve forum için verdiği emek için beğeni alır.
    "Nasıl lafı geçirdi" diye değil.

Kısıtlı internet imkanınız varsa mesajınızda bunu belirtseydiniz ve linki ekleyemedim deseydiniz, kimse konuya açıklama getirmeye ve ya link eklemeye çalışmayabilirdi ya da eleştiri yapmazdı.Forumda araştırma yapmadan konu açanları sadece biz değil tüm forum üyeleri uyarabilir ve uyarıyorlar da zaten.

Konu başlıktaki amacı dışına çıktığından kapatılmıştır.

Son düzenleme: 17 Aralık 2016
    ReNe bunu beğendi.
  11. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    İsmail Bey mesajınıza güzel başladınız ama sonunda yanlış anlama olduğu ortaya çıktı . Hakan Biraderimin dediği gibi laf sokma tarzı bir şey kesinlikle olmadı yani benim böyle bir niyetim kesinlikle olmadı . Mesajımı beğenen arkadaşlarımız bir içerik paylaşırken daha özverili daha detaylı olalımı anlatmama onay verdiklerini düşünüyorum . Kullanıcılarımızın içerik paylaşmaları bu forumda sürekli yeni dataların girmesi bizim burda toplanma amacımız zaten . Yeterki konular doğru yerlere açılsın eh birazda detaylı olsun ki daha fazla insan yararlansın ..

heh bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş