10 Kasım LPG KABLO

Düşük devirlerde silkeleme sorunu?

'LPG Sistemleri' forumunda ApocaLypSe tarafından 8 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. ApocaLypSe

ApocaLypSe Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    -
    Araç Modeli:
    2013 Cee'd Sw - Premium
    Merhaba arkadaşlar,

Aracımda Stefanelli sıralı sistem lpg takılı, son zamanlarda havaların da soğumasından dolayı mıdır tam olarak bilemiyorum ama düşük devirlerde (özellikle 1. ve 2. viteste) ayağımı gazdan çektiğimde araç sanki hafif hafif frene basıp bırakıyormuşum gibi silkeleme yapıyor. Düşük devirde ayağımı gazdan çekemiyorum, çekmem gereken durumlarda da vitesi boşa atmak zorunda kalıyorum. Benzinde denedim böyle bir sıkıntı yok. Rolanti de bir sıkıntı yok, araç stop etmiyor.

Bu sıkıntıyı yaşamış ve önerisi olan bir arkadaş var mı acaba?

concept4444 bunu beğendi.
  2. zobar

zobar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    104
    Gerçek Ad-Soyad:
    BAHADIR ZOBAR
    Araç Modeli:
    SPORTAGE GSL PLUS
    Merhabalar bence gaz ayarınızı bi kontrol ettirin...rolanti ayarınızı kontrol ettirin

ApocaLypSe bunu beğendi.
  3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    LPG filtre kontrolü ve hatta temizliği ile enjektör temizliği istiyor olabilir.Ama önce tabi ki ben de gaz ayarı kontrolü yaptırmanız öneririm.

ApocaLypSe bunu beğendi.
  4. ApocaLypSe

ApocaLypSe Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    -
    Araç Modeli:
    2013 Cee'd Sw - Premium
    Yakınlarda stefanelli bayii buldum bir tane, bi randevu alıcam bakıcam ne çıkacak.. Teşekkürler ;)

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    İnşallah probleme çözüm üretirler.

6. ApocaLypSe

ApocaLypSe Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    -
    Araç Modeli:
    2013 Cee'd Sw - Premium
    İşlemden sonra son durumu ve yapılan işlemleri paylaşırım abi

concept4444 ve heh bunu beğendi.
  7. diji24

diji24 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    süleyman şah
    Araç Modeli:
    2010 cerato consept
    mrb. arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bende de stefanelli lpg var.o silkeleme bendede özellikle 2 viteste ş.içinde 1500-2000 devirler arasında sabit gitmeye çalışınca oluyor.sanki biri arabanın arka tampnundan tutmuş bir tutuyo bir salıyo gibi:) burada (aydın) bir tane stefanelli kiti olan lpg ci var oda net bir cevap veremedi.bilgisi olan arkadaşklardan yardım bekliyorum.

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Filtrenizi en son ne zaman değiştirttiniz?Enjektörlerde de temizlik gerekiyor olabilir.

9. diji24

diji24 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    süleyman şah
    Araç Modeli:
    2010 cerato consept
    hakan kardeş iş yogunluğundan yazdığım mesaji bile unutmuşum.:) aracım 120000 binde 10 bin km belki biraz geçmişte olabilir filtre değişeli. aydında stefanelli bayisi yok 1-2 tane lpg cide sadece bağlantı kiti var.onlarda ayarları iyi bozmayalım diyip geçiyorlar.stefanelli kitler kendi otomatik ayarlıyormuş gaz olayını ellersek bozarız dediler. artık izmir de iyi bir bayi arıcam.sizlerinde tavsiyesi olursa onuda değerlendiririm.saygılar.

10. concept4444

concept4444 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ç. A.
    Araç Modeli:
    Kia cerato 1.6 gsl consept
    Aradan epey vakit geçmiş ama konu guncellemek istedim. Ayni sorun bende de var. Çözümü ne şekilde oldu arkadaşlar hala aktifler ise paylasirlarsa sevinirim. İyi forumlar.

11. zenozenalis

zenozenalis Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    104
    Gerçek Ad-Soyad:
    M.2.
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.6 Ex Comfort AT
    Bence bu olay gaza devirsiz basmakla alakalı bir durum diye düşünüyorum. Sonuçta gaza biraz daha fazla bastığımız zaman bu durum oluşmuyor. Yani atıyorum 2500-3000 devirde sürerken bu durum oluşmaz. Örneğin 2000 devirde hep aynı seviyede ayağını tutarsan ve araç hafif akarsa bayır gibi bir yerden vites atmak isteyecek ve tam basmadığından dolayı silkelenecek. Bu durumda ya ayağını gazdan çekiyorsun düzeliyor. Ya da hafif gaza basıyorsun yine düzeliyor. Sonuşta bi Dsg şanzuman kadar yetenekli bir yapısı yok diye düşünüyorum.

12. concept4444

concept4444 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ç. A.
    Araç Modeli:
    Kia cerato 1.6 gsl consept
    Senin tuzun kuru tabi memedim, otomatik konforunu yaşıyorsun:) benim iki onceki aracim 2001 accentte de aynisi vardi, sanki acemi sürüşü gibi hissettiriyo ve bi okadarda araba sarsilmasin diye pür dikkat titizlikle debriyaj gaz ayari yaptirmaya zorluyor, bir önceki arabam tam otomatik ibizada rölanti de düzensizlik yada bu tarz olmuyordu. Bir ara tuzladaki ustaya gidecem ama çözüm olacağını sanmıyorum cok takilmamak gerekiyor sanirim. Benden onceki sahibi hic yaptirdimi bilmiyorum ama bogaz kelebegi temizligi yada manifold egr yada enjektör temizliği. Bunlari ortalama kac binde yapmak gerekir. Yada su lpg katkıları yada temizleme katkılarının bi yarari olurmu

13. zenozenalis

zenozenalis Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    104
    Gerçek Ad-Soyad:
    M.2.
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.6 Ex Comfort AT
    Boğaz kelebeği için bu araçlarda elektronik olduğunu bazı diüer araçlar gibi temizlik yapılmadığını söylemişti yetkili serviste bir usta. Varsa bir problem direk değişilir diyordu.Manifolt, enjektör temizliği hakkında bir fikrim yok. Lpg katkısını da aracıma 1 kere koydum. Bu konu ile ilgili bazı yazışmalar mevcut.

14. VENOM41

VENOM41 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    EMRE GÜVEN
    Araç Modeli:
    KİA CERATO KOUP
    Lpg enjektörlerini temizlettirin gerekirse değiştirin

15. hg0571

hg0571 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan U.
    Araç Modeli:
    2016 cerato 1.6 CRDi
    Düşük devirde silkeleme sorunundan dolayı otogaz servisine götürdüm aracı. usta araca bindi daha 100 metre gitmeden lpg ile alakası yok bujilerden bu dedi. benzinde yapmıyor ama dedim yakında onda da yapar dedi. gelelim asıl soruya 4-5 ay önce arıza ışığı yandığında tamirciye götürmüştüm aracı bujiler değişecek dedi ve eleman bujileri getirdiğinde üzerinde renault yazdığını gördüm bunları taktı araca. silkelemenin asıl sebebi bu bujiler olabilir mi arkadaşlar?

16. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    BUJİ ve BUJİ KABLOLARI en önemli etkenledir.

Önce BUJİLER,

Araç kullanım kitabında BUJİ MODELLERİ yazar

hg0571 bunu beğendi.
  17. hg0571

hg0571 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gökhan U.
    Araç Modeli:
    2016 cerato 1.6 CRDi
    Bugün bujileri takan ustaya götürdüm aracı. Lpgci böyle böyle dedi problem bujilerdeymiş dedim .Bindi bi tur attı bujiyle hiç alakası yok kesin gazı kısık bu arabanın gaz az geldiği için silkeleme yapıyor dedi. Komedi ya resmen ordan oraya çocuk gibi oynatıyorlar insanları..ne yapacam bilemedim..

18. cerato2010

cerato2010 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tacim Afşin
    Araç Modeli:
    Cerato
    Ben de su an ayni sorunu yasiyorum. Arabam gayet normal calisiyordu. Bujileri degistim. Eski bujiler fabrikadan gelen orjinaldi. Usta bunlar preminyum buji dedi cok iyi ama degismesi lazim. Onlarin yerine kendisinde bulunan dort adeti 50 lira olan bujilerden takti. İki bin km sonra arâba ariza isigi yandi. Baska ustaya gittim. Usta motor tekliyor. Ya buji ya atesleme bobini ya da tup enjektorunden kaynakli dedi. Bobinlere bakti birinde kacak vardi sadece onu degisti.( galiba takim halinde degismesi lazimmis. Sonradan ogrendim).
    Uc dort gun sonra yine tekleme oldu. Usta landyrenzo servisine git dedi. Orda tupe baktilar sorun yok dediler. Tekleme sorunu olarak yine bobin dediler. Ve iki bobinde orda degistik. Su an degismeyen tek bir bobin kaldi.
    Araba hala arada sirkeleme yapiyor tupde. Ozellikle kilima acikken yapiyor.
    İyi bir usta bulana kadar boyle devam edecegiz mecbur.
    Bu arada bobin ve buji degisiminden sonra ortalama yakit tuketimi gostergesi cok artti. Su an 10 litre gozukuyor. Eskiden 5.4 ile 7 arasindaydi.

19. serato06

serato06 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    necip dag
    Araç Modeli:
    kia cerato 2010
    Bende de ayni sorun vardi 2010 cerato benim usta 150 e orjinal biji aldirdi.yine yapti sonra bijilerin ustunde lpg ile ilgili yetleri yeniden düzenledi .soketler felan var. Onlaru elden gecirdi 1 yildir hic sorun yok.lpg takilali 1 yil oldu.takildiktan sonra 2 ay icinde bu sorun cikti.simdi cok şükür sorun yok.ankara iseniz yardimci olurum. Ankara disindaysaniz. Dedigim yerlere baktirin.tamamen elektriksel bir olay

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cerato2010 bunu beğendi.
  20. fliers_fantasy

fliers_fantasy Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    serdar altıntaş
    Araç Modeli:
    kia pride
    7 yıldır kia kullanıyorum şunu ögrendim bursada kiayı tamirciye sokma kafan rahat olsun

Bu Sayfayı Paylaş