10 Kasım LPG KABLO

clio 3 dci egr temizligi

'Diğer Markalar' forumunda Mahir tarafından 10 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    bugün uzun zamandır aklımda olan egr temizliğini yaptım sokumu basit eli anahtar tutan herkes yapabilir araç 2012 model 60 binde çok kirli çıkmadı yine temizledim temizlenmiş resimleri ellerim kirli olduğu için çekemedim yakıt ve çekiş olarak temizlik sonrası fark olacağını zannetmiyorum zamanla göreceğiz [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

okemik, heh ve samet46 bunu beğendi.
  2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    elinize sağlık. dci motorlar sadece ısıl olarak egr kullanıyor, emisyon hilesi reno'da da olduğu için çok kirli çıkmaz zaten :)

emirhancakir, tt_boy ve Mahir bunu beğendi.
  3. samet622

samet622 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    16
    Gerçek Ad-Soyad:
    samed ayranci
    Araç Modeli:
    2010 Kia Rio 1.5CRDİ
    mahir bey kia formunda clio?

serato06 bunu beğendi.
  4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    İstiyorsanız siz de "Diğer Markalar" sekmesi altında başka markalarla ilgili paylaşım yapabilirsiniz.KIA aracı olmayan üyelikten ayrılsın mı?Diğer markalar sekmesi kia dışındaki markalarla ilgili paylaşım yapmak içindir.

Forumda sadece KIA araç sahiplerinin üyeliği yok.Kaldı ki Mahir Bey forum yöneticisidir,eski üyelerimizdendir ve de eski bir cerato sahibidir.Cerato ile ilgili de bu tarz konuları vardır.Aratırsanız bulursunuz.

okemik, Serdar ve Mahir bunu beğendi.
  5. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    +1

6. samet622

samet622 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    16
    Gerçek Ad-Soyad:
    samed ayranci
    Araç Modeli:
    2010 Kia Rio 1.5CRDİ
    eski uye olmasi yada yönetici olmasi yada moderator vs. olmasi konuyu hafifletmelimi.

kia formu ismini kullaniyorsak bircok basligi duzenli kontrol ediyoeum ve insanlar cevap bulamayabiliyor. bence bunlarin altıni doldurun abiler.

mahir bey yoneticiymissiniz eski uyesiniz ben daha 1 2 yillik uyeyim yanlış yaptik kusurumuza bakmayin!

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aradığınızı çabuk bulmak isterseniz sayfanın sağ üst köşesinde arama bölümü var.Takip ettiğiniz başlıklar ile ilgili gerekli ayarları yaparsanız düzenli kontrol etmenize gerek kalmaz.Konuyu takip et seçeneğini aktif etmeniz yeterli.

Arama bölümünü kullanarak forumda daha kolay ve çabuk cevap bulmak mümkün.Arama bölümüne Clio yazmazsanız bu konu karşınıza çıkmaz.Bu konuyu ana sayfadan ya da yeni mesajlar bölümünden açmazsanız da bu konuyu okumak zorunda kalmazsınız.

İstemiyorsanız konu başlığına tıklamayın.Forumda video klip , karikatür,fıkra paylaşımları,yurt içi ve dışı seyahatlere ait paylaşımlar ve fotoğraflar hatta oyun ve hobi bölümü bile var.Birçok arkadaşta paylaşımda bulundu.Hepsi de ilgili sekmeler altında.Bu forumda,kanunlar ve forum kuralları içerisinde , uygun başlıklar altında kia dışı paylaşımlar yapmak serbesttir.Eski üye,yeni üye ayrımı yoktur.Mahir Bey'in forum yöneticisi olmasında yapılan vurgu forum kurallarını bildiğine,forum kurallarının uyulduğunu denetlediğine,yanlış yere açılan mesajlar için düzenleme ve uyarı yapma yetkisi olduğuna ve bunu defalarca forumun daha düzenli olması için yaptığına,dolayısı ile hangi konunun açılıp hangisinin açılamayacağını iyi bildiğine dikkat çekmek içindi.

İsteyen paylaşım yapar,istemeyen yapmaz.İsteyen bu paylaşımları okur,istemeyen okumaz.

kiaclubtr' de kanunlar,toplum ve forum kuralları çerçevesinde KIA dışı paylaşım yapmak yasak değildir.

emirhancakir bunu beğendi.
  8. emirhancakir

emirhancakir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Araç Modeli:
    BMW E39 2000 520iA
    Renault'un da hile yaptığını ilk defa duydum Serdar abi. Sanırım aralarında dürüst olan ve her zaman dürüst kalan bir tek Hyundai ve KIA var :)

@heh Güzel konuştun abicim. Ben bir çok araç değiştirdim, Kia, Hyundai, Fiat vs.. ve aktif olarak üyesi olduğum 5 Forum var. Hiç birisi de senin aracın şu an bu değil, üyemiz olamazsın demiyor. Hatta SeatClub forumlarında etkinliklere bile çağırılıyordum :)
    Forum demek bilgi paylaşımı, tanışma demek. Forumlar üzerinden öyle dostluklar edindim ki en yakın arkadaşım dedikleriniz bile o kadar yakın olmazlar.

Yakın bir zaman da yeni aracım BMW E39'un konusu gelecek :) Daha bu Cuma akşamı 5 de aldım satışını, o yüzden hazır değiliz vitrine çıkmaya :)

Mahir ve heh bunu beğendi.
  9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlı olsun.Güle güle kazasız belasız kullanın.

10. Evren81

Evren81 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    281
    Gerçek Ad-Soyad:
    Evren
    Araç Modeli:
    Renault Clio 1.5 dCi ICON 2016
    Elinize sağlık Mahir Bey, benim Clio 4'te de farklı değildir sanırım. Benim araç daha 11.000'e geliyor. 60.000km'yi bende mi görür bilmiyorum. Malum bizim 60binler biraz masraflı oluyor triger v kayışı falan. Muhtemelen 60bine kadar satarım aracı.

Bu arada benim bagajdan gıcırtı sesi geliyordu. Biraz araştırma yapınca bizim Clio'larda ayarsız takoz kullanıldığından bagajı iyi sabitlemiyor ve ses yapıyor diye öğrendim. Çözümü de basit Megane 2-3 veya Latitude ayarlı kaput takozu takınca bagajdan gelen ses kesildi ve çok daha tok bir kapanma sesi elde ettim.
    N11'de kargo dahil 13-16TL arasında satılıyor çifti.

heh bunu beğendi.
  11. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    sadece bana özgü değil diğer markalarla ilgili paylaşım yapan aldığı farklı marka aracı burda tanıtan yaptığı işleri paylaşan bir çok arkadaşımız var bunları araştırırsanız bulursunuz gelelim bu paylaşımı niye yaptığıma kia formunda clio diye yazmisinizya çevremizde illaki bir tanıdigimizda dci motorlu renault vardır buradan aldığı bilgiyi paylasabilir

heh bunu beğendi.
  12. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    teşekkür ederim benim araç grandtour olduğu için çok bagajdan ses gelmiyor dci motorların trıger bakımları 60 bin diyen var 90 bin diyen var

13. Mahir

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    hakan bey teşekkür ederim

heh bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş