lovato.com AFR Team

Ceratolarımıza Yaptırdığımız Periyodik Bakımlar(Değişen parça,fiyat ve izlenimler)

'Cerato Periyodik Bakım' forumunda heh tarafından 22 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Gomodoejderi

Gomodoejderi Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    676
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah ALKAN
    Araç Modeli:
    Kia Sorento 2007
    Ben böyle bir gölgelik kullaniyorum. Biraz işe yarıyor.[​IMG]

2. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.328
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    2009 Cerato 1.6 CRDİ Advance
    Merhaba arkadaşlar 1.6 Dsl Cerato sahiplerinin genel olarak en fazla şikayette bulunduğu kronik sorunlar
    1. Rölantide belirgin şekilde direksiyon ön kabin titremesi ve yoldaki en ufak bir bozukluğu ses ile birlikte lakırtı ve vuruntu olarak bariz hissettirmesi.
    2. Sağ aks lalesi içindeki deformasyondan dolayı 70 ile 100 km hız arasında sağa sola kafa sallaması
    Gittiğim tamirci nin de aynı araca sahip ve bu şikayetlerden onunda aracında vardı. 1. maddede belirtilen şikayetlerin nedenini kesin olarak travers (beşik) burçlarının deformasyonundan olduğunu tesbit ettik. Orjinal burçlarını temin edip traversin burçlarını tornacıda çıkarttırıp yeni burçları presletti. Araçta hiç bir titreme kalmayıp bütün sesler yok oldu. Seçimden sonra ben de ceratoma yaptıracağım. Elimde orjinal travers burçları ve aks lalesi mevcut.
    Cerato sahipleri ve bu gibi şikayeti olan arkadaşlara yardımı olur düşüncesi ile paylaşmak istedim.

heh, samet46, med_cezir ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. med_cezir

med_cezir Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet kartal
    Araç Modeli:
    Cerato 1.6 CRDI Adv
    Hüseyin bey ,

Benzer sorunlar benim aracımda da var. Rolantideki titremi araç ısından sonra daha alt devirlere inince oluyor. Muhtemelen sizde de öyledir diye düşünüyorum.

Ek olarak örneğin 4. viteste araç 2.000 devirde iken hızlanmak isteyince de benzer sarsıntıyı yapıyor. Akslardandır diye düşünüyordum bende. ve 120 hız civarında direksiyon titremesi var. 150 de yok mesela :)
    Lastikleri farklı yerlerde kontrol ettirdim, jant ve balansta bir sorun yok.

Bu işlemlerin maaliyeti size ne kadar oldu ?

ubykh bunu beğendi.
  4. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    995
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    genelde sağ aks bozulur. belirli km üzerinde ise enjektör pullarını değiştirmek ve kaliteli hava filtresi kullanmak motor sesi bariz düşürür

5. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.328
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    Ben henüz yaptırmadım travers burçlarının 4 tanesi 240 TL sağ aks lalesi takım olarak 450 TL. Parçalar elimde hazır beklemedeyim. Tamirci kendi aracına yaptı. Tornacıya 400 TL verdiğini söyledi. En son rot ayarı yaptırdı. Ne kadar ödedi bilmiyorum.

6. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.328
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    2019-03-13 22.16.00.jpg 2019-03-13 22.16.36.jpg

orjinal aks lalesi takım olarak

Bu Sayfayı Paylaş