10 Kasım LPG KABLO

cerato yakıt sorunu

'Cerato' forumunda kksuat tarafından 5 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. kksuat

kksuat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    suat parlayan
    Araç Modeli:
    cerato 2006 lx
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 3-4 ay önce 2006 dizel cerato aldım. Araçtan çok memnunum ancak yakıt yüzünden iyice soğumaya başladım. mazot fiyatı 6,20 lira iken 300 lira civarına depo fulleniyor ama şehir içi ancak 600-650 km civarında gidiyor. neredeyse 50 kuruş gibi bir yakıt masrafı var.Geçenlerde Kartal'da kia servisine gittim oradaki usta baktı EGR sistemini kapatıp denemeyi teklif etti. 1 aydır EGR kapalı ama sonuç yine aynı. Başka bu tarz sorun yaşayan ya da önerisi olan var mı acaba?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. med_cezir

med_cezir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet kartal
    Araç Modeli:
    Cerato 1.6 CRDI Adv
    Merhaba,

Yakıt fiyatlarından dolayı kuruş olarak hesap etmek bence çok doğru değil.
    Litre olarak hesap etmeye kalktığımızda 48 litre yakıt ile 650 km yol yaptı iseniz , 100 km de 7,38 litre yapar.

Bu değerde İstanbul gibi bir şehir için normal bir değer. Aracın fabrika verisi şehir için 6,5 lt / 100 km .
    Bence bir sorun yok aracınızda.

3. BatuhanJJ

BatuhanJJ Sürücü

Alınan Beğeniler:
    45
    Gerçek Ad-Soyad:
    Batuhan Kurt
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 CRDI Advance
    Bende de 2006 1.5 Cerato var. Bizimde depo full iken şehir içi 650-750 km arası yapıyor , ama yolculugun coğu kısa mesafe. Sehir içinde yaptığınız mesafeler çoğunlukla kısa mesafe mi ? Birde araç kullanım şekli nasıl yani aracı sakin mi kullanıyorsunuz yoksa performanslı mı?

4. kksuat

kksuat Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    suat parlayan
    Araç Modeli:
    cerato 2006 lx
    evet çoğunlukta kısa mesafede ancak sakin kullanıyorum. 600 - 650 km 50 lt depo için çok az değil mi ama. neredeyse benzinli araç yakıtları bunlar. işin açığı ben az yakacak diye bu aracı aldım. sakin kullandıgımda da 6,5 lt'den aşağı düşürürüm diye düşünmüştüm. Demek cerato benim arabam değilmiş. Yakın zamanda satıp değiştireyim.

5. BatuhanJJ

BatuhanJJ Sürücü

Alınan Beğeniler:
    45
    Gerçek Ad-Soyad:
    Batuhan Kurt
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 CRDI Advance
    Dizel motor geç ısınıyor , kısa mesafede motor soğuk kaldığı için yakıt tüketimi normal değerlerin biraz üstünde oluyor. Yaptığınız yolculuklarda , yolculuk bitiminde motor anca ısınıyorsa ozaman yakıt tüketimi fazla olur kısa mesafede. Yanlışım varsa da forumdaki abiler ve arkadaşlar zaten yorum yapar. Benim dememle araç değiştirmeye gitmeyin hemen bence sorun başka da olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş