10 Kasım LPG KABLO

Cerato otomatik vites arızası

'Cerato Onarım' forumunda Emrah Somyürek tarafından 26 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Emrah Somyürek

Emrah Somyürek Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah Somyürek
    Araç Modeli:
    2011 kia cerato
    2011 cerato 1.6 benzinli otomatik 4 ileri Aracim var.Yaşadığım bi kaza sonucu şanzımanin dış kovaninda çatlak olduğunu farkettim.Bunun kaynak olmayacağını düşündüğüm için çıkma şanzıman kovanı satın aldım.Şanzımanin içini yeni aldığım dış kovana yerleşttirdim.Bundan sonra sorunlar başladı.
    Araç 3.vites te takılı kaldı hiç bir şekilde manuel ve otomatik olarak vites değişmiyor.Geri vites çalışıyor onda sorun yok ancak geri vitese ve ileriye alırken geçişler çok sert oluyur.
    Şanzımani toplayan ustaya gittim tekrar beni elektronikciye yönlendirdi tesisati kontrol ettir diye.Orda bi sorun bulamadılar şanzıman içi elektrik arızası veriyor cihaz.Şanzıman tekrar açıldı ve içinde iki ucu soketli bi kablonun degismesi gerek dediler.O kabloyla birlikte 2 tane de seronayt değiştim dedi usta ve yine biton para ödedim.
    Ancak yine arıza devam ediyorara sıra düzeliyor sıkıntısız kullanıyorum ama tekrar arıza devam ediyor cihaza baglattigimda seronayt arızası gösteriyor artık işin içinden çıkamıyorum bu konuda ne yapmamı tavsiye edersiniz?

2. zenozenalis

zenozenalis Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    104
    Gerçek Ad-Soyad:
    M.2.
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.6 Ex Comfort AT
    Öncelikle geçmiş olsun. Kendinizi tanıtma bölümünde konu açarak tanıtınız.
    Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

Emrah Somyürek bunu beğendi.
  3. Emrah Somyürek

Emrah Somyürek Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah Somyürek
    Araç Modeli:
    2011 kia cerato
    Slm tanıtma bölümünde sıkıntım ile ilgili bi paylaşımım oldu yayındamı acaba kontrol edebilirmisiniz

Bu Sayfayı Paylaş