10 Kasım LPG KABLO

Cerato 2017 15.000 bakımı

'Cerato Periyodik Bakım' forumunda azrail_antep tarafından 7 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. azrail_antep

azrail_antep Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Demircan
    Araç Modeli:
    Kia Cerato Concept Plus
    Herkese merhaba,
    2017 Cerato Concept Plus sahibiyim. Haftaya 15.000 km bakımına gideceğim. İnternette o kadar araştırdım, araç kitapçığı dahil öğrenemediğim şey bu aracın kaç numara yağ kullandığı. Tahminim 5-30 dur ama yine de bilenlerden doğrusunu öğrenmek istedim.
    Öte yandan 15.000 km yakın zaman önce yaptıran oldu mu? Fiyatı ne kadar acaba?
    Ceed ile tahminen aynıdır veya çok yakındır diye düşünüyorum.

2. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    358
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    Servisi arayıp öğrenebilirsiniz hocam yağın marka ve numarasını.

3. azrail_antep

azrail_antep Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Demircan
    Araç Modeli:
    Kia Cerato Concept Plus
    Servisi aradım, Castrol kullanıyoruz dedi. Şahsen yıllardır Mobil tercihimdir. Bu ikisi arasında sıkıntı yok yine ikisi de olur ancak numara konusunda tam emin olamadan 5-30 dedi. Zira bakım fiyatını da hiç veremedi :) Sadece geçen hafta Ceed yaptık 850 civarı tuttu dedi onu da net rakam olarak veremedi.

4. azrail_antep

azrail_antep Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Demircan
    Araç Modeli:
    Kia Cerato Concept Plus
    kendi konumu hortlatayım :) dün 60.000 bakımına gittim. 15,30,45 bakımlarını da daha önce aynı yetkili serviste yaptırmıştım. 1950 tl tuttu 60.000 bakımı. normalde 60.000 de mazot filtresi de değişiyormuş ancak ben değişmesini istemedim. 750 tl civarı fark ediyordu çünkü. bir de sadakat programına vs dahil ettiler. artık bundan sonra her yıl için +%5 indirim yapılarak devam edecekmiş. 1950 inmiş fiyat yani.
    bir de şöyle diyeyim; antepteyim ben. garantiden kavrama ve volan değişikliği talep ettim. yapılan testler sonucunda Allah razı olsun garanti kabul etti ve 1 kerelik kavrama ve volan değişecek. bir de 60.000 km oldu daha ilk lastiğimdi üzerindeki. bir çift de ön lastik değişeyim dedim. arkalar bir miktar daha götürür. ondan sonra arabamın seyrini merak ediyorum. bakım+kavrama+volan+lastikten sonra araba yeniden ilk günkü gibi uçuşa geçecek.

Bu Sayfayı Paylaş