10 Kasım LPG KABLO

Camshaft pozisyon Sensörü Değişimi

'Picanto' forumunda Gomodoejderi tarafından 18 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. Gomodoejderi

Gomodoejderi Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    721
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emrah ALKAN
    Araç Modeli:
    Kia Sorento 2007
    Merhabalar,

4500 devirden sonra bazen kesiciye girmis gibi tik tık gaz kestiği oluyordu. Bir keresinde de ariza lambasi yakınca ben gaz enjektöründe sorun var diye lpgciye gittim ve camshaft pozisyon sensörü hatası verdigini söyledi, tamirciye git dedi. Ben de gittim
    Hatayi görmedim, daha sonra cihaz da aldim ama hata yoktu, silmiş olabilir belki, lpgciye guvenip giriştim bu işe, zira kesinti devam ediyor ancak hata vermiyordu.

Sensörün yeri burası, hemen egsoz manifoldunun en sağında. Referans: 39350-02710

Hiçbir şey sokmeden sensörün tek civatasi var onu söktüm. internet kaynaklarında hava emiş boruları ve filtre kutusunu sökün, onun altında diye tarif etmişler ama baktım doğrudan biraz cambazlıkla bu sensör çıkar dedim.

şanzıman yağ cubugunu cekip kendime yer açtım, alyen uzatmasini yerleştirdim, sonra cırcır takıp açtım. konnektörden görmeden çift el asılıp sensörü cikardim. contali plop diye çıkıyor, sonra biraz yağ akıyor.

Konnektöru sokmek biraz uğraştırıcı, kilit noktasını bulmam vakit aldı.

Sonra yeni sensöre tık yapana kadar bastırıp taktim ve konnektor sayesinde sensörü yuvasına yerleştirdim.

Umarım sıkıntımı giderir. yağ akıntısı vs yok, sensör yerine düzgün oturdu ve hata kodu vs yok, sensörü araç kabul etti.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spo05 ve u_d_cicek bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş