10 Kasım LPG KABLO

C sınıfı test günlüğüm

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda turkeril tarafından 23 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    2013 Kia Rio 1.4 hb Fancy (DİZEL)
    O zaman tamam alınır sizin merso lar :D ben sıfır bakıorum sıfır olmasa bıle 2015 falan :D sizin içinde hayırlısı olsun inş kısa zamanda alırsınız.

ism@il bunu beğendi.
  2. onurtestsurusunde

onurtestsurusunde Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onur İncesu
    Araç Modeli:
    Mercedes Benz C180
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 yıl önce 2013 C180 Fascination aldık. İstanbul içi 9.5-10, şehir dışı 6.5 civarı yakıyor. Sıfırı biz de düşündük ama W204 Facelift olarak adlandırılan 2013 kasalara kıyasla çoğu kişi şikayetçi. Yeni kasa C pek tavsiye edilmiyor, yol, rüzgar sesi, tasarım ve kronik problemler bakımından.

C serisi düşünenlere bir tavsiye; kompressor olanlara tüp takılabiliyor, ancak tüp takmazsanız 11.5-12 litre yakıyor. Bizim araç yeni C ve E serilerinde de kullanılan 7 ileri turbo. Bizim araç İstanbul içi 9.5-10 litre, şehir dışı 6-6.5 litre civarı yakıyor. Farklı sorularınız varsa yanıtlayabilirim C Serisi ile ilgili.

ism@il bunu beğendi.
  3. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    LPG ile ilgili bilgi verir misiniz? Direk enjeksiyonlu değil mi motor?

4. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    @onurtestsurusunde Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.

evet ben c200 düşünüyorum dizel olması adına tabi E seriside düşünüyorum ama dizel 2.0 motor o yüzden ondan direk vazgeçtim.

şuan aklım CLA 180 dizel veya C 200 dizel olarak düşünüyorum şuan hiç özellik olarak bilgin yok. 8-9 ay sonra alacağım için şuan sadece tip olarak bakıyorum. ama ilerleyen zamanlarda daha detaylı araştıracağım.

aslında ben eskı kasaları çok sevıyorum o kasalarda da yenı model olarak c200 ler var o yüzden mecburum yani diye göruyorum

eğer sizin dediğiniz gibi ses gürüldü ve konfor vs yok ise hiç bakmam bile gider ceed alırım veya optıma alırım o paraya o yüzden girmem ama test etmek lazım tabi yinede. şuanlık sorularım şunlar olur.

Dizel olarak konuşuyorum
    yakıt
    yol tutuş
    konfor
    ses sıstemı
    motor sesi vs gibi detaylı olarak anlatırsan sevınırım. sizin araç sanırım benzınlı benzınlı üzerinide konuşabılırsınız sonuçta sadece motor değişir :D

5. onurtestsurusunde

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onur İncesu
    Araç Modeli:
    Mercedes Benz C180
    Rica ederim, umarım yardımım dokunur. Ben Türkiye'deki en büyük mercedes blogunun da sıkı takipçisi olduğum için yeni C hakkında da bilgi sahibiyim diyebilirim. :)

Dediğiniz gibi bir önceki makyajlı kasalar, yeni C'lerden daha çok beğeniliyor tasarım olarak.

Belirttiğim gibi bizim C180 şehir içi 95.10 arası yakıyor. Dizel de 7-8 litre yakar diye tahmin ediyorum. Ayrıca yeni C Serisinde C200d'ler 1.6 litre(daha az yakar), C220d'ler ise 2.0 litre motora sahip.

Benim makyajlı aracım için konuşacak olursak, yol tutuşu ve konfor 10 üzerinden 9 diyebilirim. Lastik belirleyici etken tabii ki; şuanda Michelin yazlık lastikler var ve konfor 10/9 bu şekilde. Kışlık lastikler Kumho ve konfor 10/7'ye düşüyor.

Yol tutuşu kusursuz. Ses sistemi bizim kasa makyjajlı C'lerde Harman Kardon hoparlörleri standart olarak geliyor. Harman Kardon logolu olanlar Comand navigasyon ile geliyor ve çok daha kalilteli sesi var. (Comand'ı sonradan ekletmek 3-4 bin Euro civarında.) bende Comand vyok ama Harman Kardon hoparlörler standart olduğu için yine de ses kalitesi BMW'de opsiyonel olarak sunulan Proffessional ses sisteminden bile iyi.

Kabine motor sesi almıyorsunuz. Zaten çok sessis çalışıyor. 120-130'dan sonra rüzgar sesi çok az duyuluyor. Cam tavan Xenon gibi özellikler mutlaka olsun aracınızda bence. Selection plus modeller en doluları. Bahsettiğim Comand sistemi de var. Isıtmalı koltuklar var. Tabi daha pahalı.

Ancak fascination donanımda elektrikli ön koltuklar vs standart. BMW'de hala bunlar manuel.

efdal, Marpol ve ism@il bunu beğendi.
  6. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    Degerli yorumlarınız için size sonsuz teşekkür ederim. Bilgileriniz benim icin iyi oldu ama C200 dizel olarak düşünüyorum aslinda ceed premium A180 CLA 180 C200 arasinda cok kalan birisiyim tabikifr ceed ile C200 kiyaslama olmaz orada düşündüğüm şudur o para vermeyim bir ceed alayim diyede dusunuyorum ama bir yandan şu marka takintisi olayim diyorum A180 full bir paket mi alayim diye cok kararsiz kaliyorum tabi Her konuda dizel bakiyorum ben

7. onurtestsurusunde

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onur İncesu
    Araç Modeli:
    Mercedes Benz C180
    Yaklaşık 1 hafta kadar Kia Cee'd Premium kullandım. A ve CLA'dansa kesinlikle Cee'd derim. A bir nebze ama CLA'nın o paraları hak etmediğini düşünüyorum. Nedeni de direksiz camlar nedeniyle çok fazla ses, arka koltuklarda iki büklüm oturan yolcular (coupe) ve önden çekiş. :)

A ise baş mesafesi ve ses açısından biraz daha iyi ama onda da trim sesi yapıyor diyorlar. Bu arada dipnot, yeni kasa olmayan C'lerin arka diz mesafesi kötü.

8. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    Hocam bu dediklerin beni cla ve A serisinden direk soğuttu dediklerinize gore suan aklima yatan c serisi ve ceed premium oldu tabi ben yine A ,Cla ve C serisinden teste cikarim :)

9. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Ceed pre 95 bin, c 200 dizel avantgarde 180 bin lira. Daha opsiyon koymadık. Yani bu ikisini kıyaslamak çok yanlış olur. Merso bakan biri ya bmw bakar yada audi. Audi de fazla para vermek istemiyorsa bakar. Bence siz araçları deneyin sonra illa merso diyasanız ikinci el 2012 2013 bakın. Ama ben bu parayı veririm diyorsanız ceed e bakmayın bile.

10. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    Tabikide ben kiyaslama bilr yapmiyorum merso ayri birşey ama c200 de o konforu yasamayacak o yoldaki sessizligi almayacaksam merso neye yararki denemek lazim iste onun icin tabikide sonucta fiyat farkida cok elbet cok cok farklari vardir.. suan bekleme icerisindeyiz vakti gelince bayii rehim alacagim

ism@il bunu beğendi.
  11. onurtestsurusunde

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onur İncesu
    Araç Modeli:
    Mercedes Benz C180
    Konuya biraz müdahil oluyorum ama;

Aslında Sıfır Ceed Premium fiyatına 2. el bir C180 alabiliyorsunuz. (tabii almakla bitmiyor o ayrı mesele, yakıt, kasko gibi kalemler Cee'd e kıyasla daha maliyetli.) Yeni kasa C serisi'nin 2014 modellerini 120 civarına bulmak mümkün donanımlı olarak.

Son olarak, Audi A4, BMW 3 ve Mercedes-Benz C arasında en pahalısı Audi şuanda :)

ReNe ve ism@il bunu beğendi.
  12. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Tabi fiyatta donanım ve opsiyonlara bakmak lazım. Örneğin bmw3 te cc opsiyon olarak sunuluyor ve yanlış olmasın 2500 istemiyordu geçen sene.
    Geçen sene 3.20i ed istediğim opsiyonlarla beraber 170 bini buluyordu ama o zaman a4 2.0 tdi donanımlı olarak 180 bindi. Cla serisi de opsiyonlu olarak 155 bindi. Şu anda 1.4 tfsi hayalet gösterge full bir a4 160-170 arası değişebilir. Malum sitelerde 160 a veren var(sıfır fiyatı). Ki hayalet göstergeli araçlar. 3.20i ed 40. Yıl arabasının ikinci eli bile 150 binden başlıyor. Güzelleri 158 165 bine.

Son olarak araçları donanımla kıyaslamak lazım. Böyle olunca bmw merso audi şeklinde sıralama oluşuyor. Tabi bu bana st lerin söyledikleri. Belki şu anda kampanya vardır bilemem. Geçen sene ben çok baktım ve sonuç budur.

heh, onurtestsurusunde ve ReNe bunu beğendi.
  13. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    Faydalı bilgiler...

14. TURKUAZ28

TURKUAZ28 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    YUSUF D
    Araç Modeli:
    kıa sportaje plus
    bunların içinde v40 tek secenek olurdu benim için... v 60 lar d sınıfına giriyor sanırım ... ama güzel araç ... sportageyi almadan önce v 50 bakmıstım... 2008 modeldi sanırım 40 bin lira istiyordu satıcı... servise 80 bin bakım masrafını sordugumda aracı almaktan vazgecmiştim... fiyatmı sadece 4500 tl ...

beyaz55 bunu beğendi.
  15. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    2013 kia rio 1.4 crdi fancy
    Ben volvonun 10 bin bakımına 1300 lira istediklerinş görünce testinden vazgeçtim:)

K im İ sterki A yrılmak

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    1300 TL acayipmiş

17. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    700-900 tl civarı diye biliyordum liste fiyatı olarak , içeride iskonto yaparlar mı bilmem ama 1300 tl isteseler orda her gün kavga çıkar :D

18. onurtestsurusunde

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Onur İncesu
    Araç Modeli:
    Mercedes Benz C180
    2013 c180 3. Yıl bakımını yetkili serviste 700 TL'ye yaptılar arkadaşlar yıl başında. Bu araçların abartılacak bakım masrafları yok aslında.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ism@il bunu beğendi.
  19. komutan

komutan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    27
    Gerçek Ad-Soyad:
    HASAN VARIŞLI
    Araç Modeli:
    2014 SPORTAGE
    uzun zamandan beri foruma girmemiştim buğün girdim.aracıma satmaya karar vermiştim.otomatik ve dizel bir araç bakıyorum bir türlü karar veremiyorum.bir bayiye gittim araç fiatı için araç 2014 15 binde manuel concept plus romano lpğli ne fiat verdiler biliyormusunuz 60 0000 tl fiat verdiler gülerek çıktım bayiler ölmüş fiatına almak istiyorlar.bende sahibinden com a verdim hayırlısı.

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlısı olsun.En iyisini yapmışsınız.

Bu Sayfayı Paylaş