10 Kasım LPG KABLO

Benzin,lpg ve motorine yine zam

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda Tülin tarafından 29 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. habib_723

habib_723 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    HABİB TAŞAN
    Araç Modeli:
    2012 Cee'd Motion 1.6 Crdi 115 E5
    %40 lık mtv zammı bu şekilde kapandı yakıt zammından ötürü... sağ gösterip sol vurdular resmen ama ne yapalım bir donumuz kaldı onu da yakıt yapıcaz...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2007 DİZEL DSL ADVANCE
    biz 1.1 picanto 1.2 1.3 araçlara biniyoruz daha az yakan araç arıyoruz. diğer ülkelerde adamlar 5000 6000 v8 v12 motor araçlara biniyor. düşünsenize aradaki farkı. bir v12 araba nerdeyse 1.2 clionun yaklaşık 10 katı fazla yakıt yakıyor. bu zamlardan sonra nerdeyse inip aracı ittirecez valla korkuyoruz gaz pedalına dokunalım

3. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Hadi çıkıp biri de savunsun bu olanları...
    Anlatsın bize anlayamadığımız şeyleri, biz nerede hata yapıyoruz anlatsinlar, dinleyelim...
    Ama yok anlatamıyorum bir aciklamam yoktur diyorsan o zaman susacaksin ve hatanı anlayacaksın arkadaş. Bir daha hata da yapmayacaksin. Ama pardonlarimiz var bizim di mi !!!

LastOttoman, ferhat_sm ve Ali34CaN bunu beğendi.
  4. kiariokullanıcısı

kiariokullanıcısı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    25
    Gerçek Ad-Soyad:
    Baha Çelik
    Araç Modeli:
    kia rio
    Bıktık arkadaş artık bu zamlardan. İyice paranoyak yaptılar bizi. Deli gibi takip ediyorum fiyatları. Var mı bir düşüncesi olan? Ne olacak bu benzin?

Benzin anlık takip yaptığım site: http://piyasa.paratic.com/forex/emtia/benzin/

5. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Herhangi birşey yapılamaz. Avrupa’da da durum böyle maalesef. Önceki gün 1.04€’e almadığım diesel i bugün 1.22€’e aldım. Ben aldıktan sonra 1.25€’e çıktı. Şu an 1.19€. Avusturya’da böyle, Fransa’da ise 1.50€’e yakındı.

rem21 bunu beğendi.
  6. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Benzine bir şey olacağı yok , hybrid modellere geçeceğiz yada düşük hacimli motorlara :(

7. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Hele bir söyleyeyim ver, Avusturya da asgari ücret kaç avro?

8. Evren81

Evren81 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    281
    Gerçek Ad-Soyad:
    Evren
    Araç Modeli:
    Renault Clio 1.5 dCi ICON 2016
    Dünya genelinde motorlu taşıtlar ARAÇ olarak kullanılırken biz AMAÇ haline geliyor. Çünkü yurtdışında orta halli ikinci el araç fiyatı 1 AYLIK maaş civarından başlıyor, 10 AYLIK maaş civarına sıfır otomobiller bulunuyor. Türkiye'de ise bu araçlar AMAÇ haline geliyor, yıllarca para biriktiriliyor, krediler çekiliyor geleceği ipotek ediliyor ve o istenilen araca sahip olunuyor. Araç fiyatı böyle iken akaryakıtta durum farklı mı tabi ki değil. Yine akaryakıt/maaş oranında en düşük rakamlar bizde. Yurtdışında 1 ASGARİ ÜCRET ile 1.000lt üzerinde akaryakıt alınabiliyorken bizde 300lt ALINAMIYOR.

Aslında halkın genelinin hakettiği şekilde yönetiliyor ve yaşatılıyoruz. Bu düzeni istikrar zanneden kesim sayesinde bu şekilde ne kadar daha devam ederiz bilmiyorum. Her ay kredi kartı ve akaryakıt puan kampanyalarını takip ederek bir nebze düşürmeye çalışıyorum akaryakıt masrafımı.

tt_boy ve bayteriner bunu beğendi.
  9. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    ülkemiz birçok ülkeden farklı bir ülke.
    bu ülke kadar maddi ve manevi zarar verilen ve verilmeye çalışılan başka bir ülke yok. ki olsaydı 50 defa gebermişti.
    geçmişimize bi bakmamız gerek ne kötü yıllar geçirmişiz ekonomik ve siyasi hep taaruz altında 100 -150 yıl.
    toparlanmak kolaymı . bir esnaf bile 1 ay işleri ters gidince 4 ayda zor toparlanıyorken.
    yüz yüzelli yıl ters giden sömürlen batan ülkemizin avrupa ülkeleri konumuna gelebilmesi ne yazıkki ne 15 yıl içnde olur nede 20 yıl.
    lakin geçmiş yıllara bakınca kör olan bile görür her geçen gün ülkenin durumunun her bakımdan daha iyiye gittiğini. vesselam

tt_boy bunu beğendi.
  10. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Biz kendimize, kendi halkımıza değer vermiyoruz ki en başta , her şeyi nasıl daha ucuza üretir millete kakalarızın peşindeyken , gıda terörü almış başını gitmişken hastaneler diabet olsun kanser hastası olsun yüzbinlerce kişiye hizmet veremezken , ürettiğimiz ürünlerin en kalitelileri hep ihraç edilirken , ürünlerin araçların en pahalısını biz tüketirken , hakedenin ve bilgili yeteneklinin çalışacağına torpillinin akrabanın işlere yerleştiği ülkemizde suçu dış mihraklara atmak en kolayı . Sonra Atatürk ve değerli binlerce insanın yaptıklarını söyleyince ama o zamanlar geride kaldı deniyor . Müslüman bir ülkede bu kadar ahlaksızlığın bu kadar vurdum duymazlığın bu kadar rezil suçların ceza bulmadığı ülkemizde bundan daha iyi bir yaşam kalitesi beklemek hata olur . Konuşacak o kadar çok şey var aslında ama burası yeri değil tabii ki . Yurdumuzun dışındaki ülkelerin verdiği zarar kendi kendimize verdiğimiz zararın yanında esamesi okunmaz . Önce kendimiz ahlaklı erdemli çalışkan vatan sever olacağız ki zaten bundan sonra müthiş bir kalkınma başlar ...

bayteriner bunu beğendi.
  11. habib_723

habib_723 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    HABİB TAŞAN
    Araç Modeli:
    2012 Cee'd Motion 1.6 Crdi 115 E5
    Bazı şeylerin arkasına saklanmayın.. Yok geçmişte şöyle yok böyle olurdu diye... Şuanda peşkeş çekilen bir çok şey yüzünden halk cefa içinde. Evimize ekmek götüremiyoruz. Ülkeyi bu hale getirenleri iyi biliyor bu halkımız.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evren81 ve bayteriner bunu beğendi.
  12. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    sizin bu söylediklerinizle benim yazdıklarım çok farklı şeyler.
    birşeylerin arkasına saklanmakta ne kardeş.
    ben tc vatandaşıyım tc vatandaşı nasıl konuşması gerekiyorsa öyle konuşuyorum.
    kaldıki yabancılar bile tc nin yükselişi karşısında istemeyerekte olsalar pozitif düşüncelerdeler
    bunu ben söylemiyorum bizi sevmeyenler söylüyor . bizim ülkemizin yıllardır batmasını dört gözle bekleyen dış ggüçlerin sahipleri bulundukları kurumlar söylüyor
    örnek kredi derecelendirme kurumları sizin dünyadan haberiniz yok

13. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    zaten açıklamı yazmışsınız . aynen dediğiniz gibi aslında aynı şeyleri konuşuyoruz.
    ve bu dediklerinizin sebebi ise bizm kültürümüzle ahlakımızla paramızla dinimizle herşeyimizle oynadılar bozdular. bunların düzelmeside zaman alacak
    nasıl bozulduysak öylede düzeleceğiz inş

14. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    bence birbirimizin bilgilerimizi düşüncelreimizi tartışacağımıza
    topyekün miletçe kardeşçe birlik olup kalkınıp ilerlememiz lazım
    kendimize bakmalıyız yaygın sorumluluk anlayışı içerisinde yaşamalıyız

15. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    1000 ila 1200 Euro arasında değişiyor. Ama bence hesabı da iyi yapın. Öyleki 40-50 metrekare evlere 500-600 Euro dan kira ödenmeye başlıyor! Çünkü ne zaman bu konu açılsa asgari ücret orada ne kadar sorusu geliyor. Sigara içmiyorum da o da Avusturya’da en düşük 5 Euro, Fransa’da 7 Euro idi. Gerisini saymaya gerek yok, değişen birşey yok çünkü! Avrupa’nın parası Türkiye’de değerli ama biz Türkiye’de yaşamıyoruz.

rem21 bunu beğendi.
  16. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Bak ne güzel diyorsun, biz Türkiye'de yaşamıyoruz. O zaman kusura bakmayın da biraz amiyane olacak "hariçten gazel atmak" diye bir deyim vardır. Sizinki öyle oluyor. Şimdi ben burada bir hesap çıkarırım sizin de hesabınız şaşar. Neden vatandaş uzaksınız, neden sevdiklerinize ayrısınız. Bu ülkede işsizlik, gençlerde yüzde yirmilerde.

17. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Hariçten kim gazel atıyor arkadaşım? Biz burada 40 metrekare eve 500-600 Euro veriyoruz. Kiralık evin yıllık vergisini yine biz veriyoruz. Her sene sigorta parasını veriyoruz, vermezsek evden atılıyoruz. Bana gelip asgari ücreti soruyorsun, sana cevap veriyorum. Sen Türkiye’de 40 metrekare eve 500-600 Euro veriyor musun? Asgari ücreti karşılaştırmayı biliyorsunuz. Euro’yu TL’ye de çeviriyorsunuz ama hiçbir şeyin farklı olmadığını da bilmiyorsunuz. Sana anlatıyorum. 1000-1200 Euro asgari ücret. 500-600 Euro dan kira başlıyor. Sen alınan asgari ücreti konuşuyorsun ama verilen 500-600 Euro ev kirasından bahsetmiyorsun. Hariçten gazel okumak seninkine deniyor. Çünkü hiçbir şeyden haberin olmadan burada yaşayan insanlara laf yetiştiriyorsun. Türkiye’deki işçi de buradaki işçi değil mi? Türkiye’de 1400 TL nasıl yetmiyorsa burada da 1000 Euro yetmiyor. Haydi çıkartalım hesap. Ev kirası, elektrik, gaz, benzin, sigara, kiralık evin vergisi, haftalık en az 100 Euro ya market alışverişi. 100 Euro ya market arabası da dolmuyor. Öyle pahalı marketlere de gitmiyoruz zaten. Onu da TL ye çevirirsin. Avrupa’da yaşamayı ne sanıyorsunuz yahu? 8.30 saat çalışıyorsun. Onun da yarım saati paydos. Sizden az mı çalışıyoruz? Sokaktan para mı süpürüyoruz? Bugün Diesel 1.30 olmuş. Hariçten gazel atıyorumya anlat bakalım?

rem21 bunu beğendi.
  18. SuperGaZii

SuperGaZii Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Her sene 400 Euro’ya yakın televizyon vergisini de unutmuşum! Onuda hesaplarsın!

rem21 bunu beğendi.
  19. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Soruma cevap vermedim????
    Neden oradasın?

okuma35 bunu beğendi.
  20. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    türkiyede yaşayan birçok kişi türkiyenin kıymetini ve bedava yaşamını gerçekten hissedip bilmeleri için avrupada yaşamaları gerekiyor.

SuperGaZii bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş