10 Kasım LPG KABLO

Bayide takılan lpg

'Sportage' forumunda piynst tarafından 14 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. piynst

piynst Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Atilla KABA
    Araç Modeli:
    2017
    0 km otomatik sportage alma arefesindeyim. Bayi garanti bozulmadan 6500 liraya lpg takıldığını ve kullananların şehir içi 35 kuruş gibi bir tüketim yakaladıklarını söyledi. Mevcut 1.6 dizel otomatik caddy aracımla da şehir içinde yaklaşık bu kadar tükettiğim düşünülünce 35 kuruşluk değer çok mantıklı.
    Fakat bayiinin söylediğinden ziyade kullananların yorumu önemli diye düşünüyorum.
    Bayiide lpg taktırıp kullananlar varsa yakıt tüketimi bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

2. piynst

piynst Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Atilla KABA
    Araç Modeli:
    2017
    Konu günceldir arkadaşlar. Sportage LPG konusunda çok konu var fakat serviste yaptırılmış uygulama ve neticesi hakkında bilgi bulamadım, yardım lütfen.

3. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    http://www.kiaclubtr.com/threads/sportage-lpg-soruları-deneyimleri.3250/page-53#post-242057

Bu konu da birçok kullanıcının yorumları ve deneyimleri mevcut ;)
    Garanti bozmadan montaj yapan KİA bayisi benim bildiğim yok. Garantiyi LPG firması üzerine kaydırıyorlar diye biliyorum...

4. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    çelik motors adı altında bir lpg garantisi yok, kendi bünyesinde öle laflık bir garanti veriyorlar, lpg firmasının kendi garantisi varsa vardır, ve sportagelerde lpg % 100 uyumlu deil, lpglı sportage kullanıcılarının sorunları arşı alem olmuş durumda, 100 spodan 5 inde lpg kullanımı mevcuttur. hayırlısı olsun sızın ııcn

5. piynst

piynst Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Atilla KABA
    Araç Modeli:
    2017
    Geçen cumartesi Kia İzmit bayisi bana bu bilgiyi verdi. Son bir yıldır aracın garantisi bozulmadan LPG uygulandığını ve kullananların sıfır sorun yaşadığı bilgisi verildi. Burada önemli olan aracın 5 yıllık garantisinin devam edecek olması; böyle ciddi bir konuda yalan söyleyeceklerini sanmıyorum. Benim merakım yakıt sarfiyatı: şehir iç kullanımda 35 kuruş gibi bir rakam makul, ancak 40-45 kuruşlara çıkarsa anlamsız olacak.

6. piynst

piynst Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Atilla KABA
    Araç Modeli:
    2017
    Hatta hatırladığım kadarıyla bayi de üzerinde lpg yazan bir test aracı bile mevcuttu.

Bu Sayfayı Paylaş