10 Kasım LPG KABLO

avcılar ersu yurt servis rezaleti

'Kia'dan Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda İZZET SOYEK tarafından 2 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. İZZET SOYEK

İZZET SOYEK Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    İZZET SÖYEK
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    2013 model kia sportage kullanıcısıyım. 1 hafta önce aracımın sanruf perdesi bozuldu. 30 bin km bakımı içinde aracımı götürdüğüm avcılar ersu yurt servisi arayarak problemi aktardım. aracı götürdüümde servis yetkilis ve bir usta araca baktılar. servis yetkilisi aracın tavanının söküleceğini sanruf perdesinin ipinin makaraya sarılacağını ve bu işlemin 600 tl olduğunu, eğer mekanizmada hata var ise değişmesi gerektiğini ve toplam fiyatın 2100 tl olacağını söyledi. teşekkür edip servisten ayrıldıktan sonra servisi arayıp aracın garantisi olduğunu garantiden değişmesi mümkünmü dediğimde, bu durumun genelde kullanıcı hatası olduğunu fotoğraf çekilip gönderileceğini ama red geleceğini söyledi ve ekledi muhteşem servis danışmanı aracın kullanım kitapçıcğında sanrufun nasıl kullanılacağı yazıyormuş...
    dün yolumun üstünde olan kia eresin topkapıyı arayıp problemi anlattım ve aracı götürdüm. servis yetkilisi aracı gördü en ufak zorluk çıkarmadan aracın garanti kapsamında perdesinin değişeceğini aracı bırakmamı söylediler. bugün aracımı aldım. perde ipi makaradan çıkmış. makaraya tekrar sarıp sorunu çözmüşler. kia eresin topkapıya teşekkürler.

-avcılar ersu yurt servisin yaptığı terbiyesizliği ve dolandırcılık girişimini nereye şikayet etmeliyim.
    -bu aracın garantisi ne işe yarar.

Ysf34 ve heh bunu beğendi.
  2. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Geçmiş olsun,

Aracın garantisinin eresinde ne işe yaradığı çıkmış ortaya.

Çelik motor,
    Şikayet var.com
    Sosyal medya

Buralardan yapabilirsiniz

heh bunu beğendi.
  3. İZZET SOYEK

İZZET SOYEK Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    İZZET SÖYEK
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    teşekkürler. yarın çelik motoru arayp gerekli şikayeti yapıcam

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    İzzet Bey geçmiş olsun.Probleminizin çözülmesine sevindim.Sunroof u nasıl kullanmış olabilirsiniz ki kullanıcı hatası olarak garantiden yapılmasın.Çelik Motordan önce bazı servislere önce 'Müsteri her zaman haklıdır' lafı hatırlatılmalı sanırım.Böyle servisler yüzünden KIA nın marka değeri düşüyor.
    Orhan ın dediği gibi hakkınızı sonuna kadar arayın.
    KIA TOPKAPI ERESİN ' e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.Sizin gibi servisler sayesinde kianın marka değerini en azından kia kullananlar iyi olarak bilecek ve hatırlayacak.

İzzet Bey paylaşımınız için teşekkürler.

Mahir bunu beğendi.
  5. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Izzet bey geçmiş olsun her platform da şikayetinizi dile getirin

6. İZZET SOYEK

İZZET SOYEK Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    İZZET SÖYEK
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    çelik motoru bu sabah aradım. gerekeni yapacaklarını söylediler. bakalım ne olacak.

heh bunu beğendi.
  7. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Pek bir şey olmaz bence. Geçenlerde Eskişehir li bir üyemiz çelik motora kadar gidip içeriye alınmadı mi?

Kullanıcıları haberdar etmeniz daha iyidir.

İstanbul da bile 2 ya da 3 servis var işte.

heh bunu beğendi.
  8. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    +1

9. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Geçmiş olsun.

ERESİN bu konuda cidden iyi, Servis ve İletişim sorumlusu EMRE bey ilgilenmişti benimle.

Ceratomun sorun çözümünde ve Motor Revizyonunda İlkten çok gerilip üzüldüm PARASAL yönden,
    Ancak Çıkan Sonuç Güzel.
    Serdar da aracı kullandı geçenlerde, Motorun tepkisi "GÜZEL" cevabını almakta hoşuma gitti açıkçası.

10. yavuztopo

yavuztopo Sürücü

Alınan Beğeniler:
    46
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yavuz Topo
    Araç Modeli:
    Sorento X-FORCE 2009 Model
    Zeytinburnunda oturuyorum ve aracımı Eresin topkapıya götürüyordum.Aracı ikinci el aldıgımızda servisten turbosunda sıkıntı oldugunu söylediler geregini sordugumuzda turbosunun degismesi gerektigini söylediler ve çok güzel de bi rakam cıkardılar. Lafı uzatmak istemiyorum aracım tam anlamıyla olmadı ve çelik motorada gerekli şikayetleri yaptık ama ne yazıkki geri dönüş yapılmadı. Eresin de danısman Emre bey ile iletişim çok iyidir keza çalışanlarıda öyle ama servis havası çok var orada fiyatta olsun bi çok yerden müşteriyi zorluyorlar diyebilirim. Kapısını çok aşındırdıgım için bunları söylüyorum sizlerde memnun kalmıssınız inşallah bu memnuniyetiniz devam eder benim zamanımda böyle degildi. Teşekkürler.

11. Ysf34

Ysf34 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yusuf
    Araç Modeli:
    Sportage Concept Plus
    Ersu yurt rezaletini bende yaşamıştım. Arkadaşlar aklınızda bulunsun tecrube ve deneyım eksıklıgı olan, mustersıne sadece para gozu ıle bakan bır bayi orası. Duyuralım ve ınsaların burdan ıslem yapmasının doğru olmayacağını herkese iletelim. Bende başımdan geçen bir olayı anlatayım aracın park sensorlerınden bırı arızalanmıştı. Ersu yurt servısıne gıttım ve garantı kapsamında bakılmasını ıstedım. Kendılerı garantı kapsamına gırmedıgını aracın kopmle sofor koltugunun sokulmesını ve altında bulunan beyın kısmına bakılması gıbı sacma sapan ıddalarda bulunup 400 tl ile 1600 tl arasında bır masraf olacagını ılettıler. Bende daha fazla muhattap olmadan ısyerımın yakınında bulunan ıkıtellı ulukar servısıne ugradım. Randevum olmamasına ragmen araca bakıp sadece 15 dk ıcınde arka tamponda bulunan gozlerden bırının degısımını gerceklestırıp aracı yıkatıp teslım ettıler. Ustelık herhangı bır masraf almadan ve sofor koltugunada sokmeden :). Kendılerıne ve guler yuzlu olan servıs mudurune tekrar tşkr ederım. Konu hakkında forumda daha once yazmıs olsamda burdan paylaşarak sızlerıde tekrar bıgılendırmek ıstedım.

12. İZZET SOYEK

İZZET SOYEK Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    İZZET SÖYEK
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    ben çelik motorada şikayet ettim. keşke sizde şikayet etseydiniz. insanları aptal yerine koyuyorlar . yoluncak kaz muhabbeti.

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    "
    Katılıyorum..

14. İZZET SOYEK

İZZET SOYEK Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    İZZET SÖYEK
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    hepimiz aynı şekilde düşünürsek nasıl olsa ses çıkaran yok diyerek daha kötü davranacaklarından eminim.
    arkadaşıma ersu dan sıfır sportage aldırmıştım, kendi adıma bi daha kapısından içeri girmem.

heh bunu beğendi.
  15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bu tarz şeyleri her fırsatta ve her platformda dile getirmekte fayda var.Burada bu konuyu güncel tutalım.ÇM u aramanız da iyi olmuş.Sonuçta biz de bu tür paylaşımlar sayesinde kim iyi kim kötü anlamış oluyoruz.İyi olana müşteri olmaya bu tarz paylaşımlar sayesinde devam edeceğiz.Teşekkürler.

İZZET SOYEK bunu beğendi.
  16. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    bu tarz servisler ne yazıkki hala var. bende çok çektim...inşallah çelik motor gerekli uyarıları cezaları yapar.

ubykh bunu beğendi.
  17. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.340
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    Cee'd 1.6 CRDi Otomatik
    Çelik motorun kendisi dürüst mü ki ceza uygulasın. Bu konuda en iyisi Dacia

18. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Geçmiş olsun, bende aracımı ilk alacağım gün aracın eski paranoyak sahibi zorla orada ekspertiz çıkarttırmak için en yakın servis olarak beni oraya götürmüştü.
    yapılan kontrollerde. aracın boya makinesinde. boyasız çıkmıştı, ammavelakin müşteri kabuldeki kişinin servis geçmişine baktıktan sonra aracın. sol arka çamurluğun boyalı olduğunu dile getirmişti. Aracın eski sahibinin servisi birbirine kattıktan sonra aracın boyasız olduğunu dile getirmişlerdi. bide pişkin pişkin servis personelinin atarlı konuşmalarına karşılık verdikten sonra. servis müdürünün gelip özür diletmeside cabasıydı. Kısacası servis adı altında sanayi tipi çalışaları olan bir işletmedir kendisi..

19. ozcakir

ozcakir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Özgün Özçakır
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Bizim de benzer bir şey başımıza geldi. Ersu Yurt servisinden uzak durun arkadaşlar. Kia ceed aracımız 18.07.2016 tarihinde beyin arızası nedeniyle bozuldu. Aracı Avcılar Ersu Yurt servisine götürdük ve bize 4.450 TL fiyat karşılığı beynin yurtdışından getirileceğini belirttiler. Süre uzun olduğu için başka çözümler aradık ama parça sadece yurtdışından getirilebiliyordu. 21.07.2016 tarihinde servis parçanın siparişini verdi. 11 Ağustos tarihine kadar bekledik. Eşimin 8 aylık hamile olması dolayısı ile bu süreçte araçsız kaldığımız için çok zorlandık. En sonunda parçanın geldiğini söylediler. Fakat parça yanlış gelmiş. Bir 20 gün daha beklememizi istediler. Çelik motor yönetimine yazdım ve onların sayesinde parça 1 haftada uçakla geldi. Bu süreçte de tarafımıza kiralık araç verildi. Tam müşteri memnuniyeti diye düşünürken, parçanın geldiğini ama fiyatının 5.100 TL olduğunu söylediler ve nedeninin kur olduğunu belirttiler. Ben artık eşimin doğumu yaklaştığı için uğraşmak istemiyorum ama ben böyle saçma bir şeyi kabul edemiyorum. İlk siparişi verdiğimizde kur çok daha yüksekti ki kur nedeniyle fiyat değişmemeli. Türk lirası üzerinden bize fiyat verilmişti. Burada ki amaç müşteri memnuniyeti olarak gösterilen maliyetlerin tekrar bize yansıtılmaya çalışılmasıdır. Aracı alınca satacağız artık araçtan soğuduk. Bundan sonra ne Kia ile işimiz olur ne Çelik Motor’la.

Bu Sayfayı Paylaş