10 Kasım LPG KABLO

Arkadaşlar ilginç bir soru olacak ama! aracı yükseltmekle alakalı...

'Cee'd' forumunda nihatsener tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. nihatsener

nihatsener Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nihat Şener
    Araç Modeli:
    ceed-premium
    gerek forumda, gerek internette hemen her yere baktım. sadece ceed için değil, tüm binek otomobiller için (suv ve jeep tarzı araçlar hariç) internette aracı yere alçaltma var ama yükseltme ile alakalı hiçbir şey bulamadım. burası istanbul beykoz, doğasıyla muteşem fakat yollarıyla midenizi alt üst edecek bir ilçeden bahsediyorum. bu nedenle ceed marka aracımı 5 ila 10 cm arasında yükseltmek istiyorum! servise sordum garantiden çıkar mı diye, amortisörler değişmediği sürece, bakıma devam edildiği sürece garantisinin bozulmayacağını söylediler.
    ciddi ciddi aracı yükseltmek istiyorum ama bu memlekette sanki otomobili yükseltmek isteyen bir tek ben varım! gerek internette gerek çevremde buna benzer iş yapmış kimseyi bulamadım. lafa geldimi her kafadan bir ses çıkıyor. genelde aracın doğallığıyla oynamanın yol tutuşunda ve emniyetinde sorun yapacağından falan bahsediyorlar ki ben bunun farkındayım zaten. ben gerçekten böyle bir şeyi denemiş insanları arıyorum. ille de ceed olmak zorunda değil, suv ve 4x4 dışında standart otomobillerde böyle bir şeye kalkmışmış kişilerin gerçek yorumlarına ihtiyacım var.

suyunsesi bunu beğendi.
  2. habib_723

habib_723 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    HABİB TAŞAN
    Araç Modeli:
    2012 Cee'd Motion 1.6 Crdi 115 E5
    Şöyle söyleyeyim benim amca oğlumda BMW 3.20 vardı onunda çok alçaktı.. İstanbulda bir amortisörcü artık onunla uğraşanların ismi neyse.. Amortisör konusunda Türkiye de en iyi şekilde yapan oymuş yani tam bir ustaymış öyle diyorlardı. İstanbulda bir sanayide (sanayi hangi taraftaydı onu da tam hatırlamıyorum bir kaç sene geçti) amortisör için arabayı 1 gün bıraktık ertesi gün aldık aracı aracı amortisörlerini çekme yoluyla mı tam bilmem ama araç yükselmişti ve kavislere rahatlıkla giriyorduk araç yere değmiyordu... İsterseniz yarın bi kuzeni arıyım sorayım o ustayı ve İstanbuldaki hangi sanayiyse onuda sorayım.. Bu arada amortisörlerine zarar vermiyormuş ve değiştirmiyor ben o vakit işçiliğini şahsen beğenmiştim...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suyunsesi bunu beğendi.
  3. nihatsener

nihatsener Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nihat Şener
    Araç Modeli:
    ceed-premium
    abicim öğrenirsen sevinirim. belki o kişide yaptıramam çünkü servis "bu işlemi ben yaparsam garantin devam eder" demişti o yüzden bir başkasına yaptıramam fakat en azından adamları arayıp ceed için öneriyorlar mı görüşleri neler bilgi alabilirim.

4. suyunsesi

suyunsesi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Turgay Bozkurt
    Araç Modeli:
    Kia Venga 1.6 Panorama Plus
    Herkes aracı alçaltmak için uğraşırken ben de bir dönem tam tersine yükseltmeyi düşünmüştüm. Malum Avrupa asfaltlarında değiliz. Her yer kasis, her yer çukur ve taş. Aracın altı yada burnu sürtmeden rahat rahat kullanmak çok zor. Ben de teker çapını, görselliği bozmadan makul miktarda büyüterek yapabilir miyim diye düşünmüştüm. Malesef hem çok pahalı bir yol, hem de pek uygun olmayacak bir araba benimkisi. Venga'ya yapılabilecek pek bir şey yok. Yani hem yay hem jant çok çok ufak değerlerle (göze batmayacak makul seviyede) yükseltilirse olabilir ama o da pahalıya kaçar işte...

mTalk'tan gönderildi

5. habib_723

habib_723 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    HABİB TAŞAN
    Araç Modeli:
    2012 Cee'd Motion 1.6 Crdi 115 E5
    Nihat bey merhaba... Sordum kendisine.. Maslak Atatürk Oto Sanayide yaptırmıştık dedi... Yeri sanayinin yukarı tarafındadır...yerinin tam ismi nedir bilmiyorum ama Oraya gidip amortisörcü desen sana yerini gösterirler... Zaten yanılmıyorsam orada bir yer tek var böyle uğraşan.. İnşallah istediğiniz gibi olur... Şimdiden hayırlı olsun.. Geri dönüş bekliyoruz sizden en azından şuanda kaça yapıyorlar bizde öğrenmiş oluruz...

Not:Extra bilgi vereyim hatırladığım kadarıyla sormuştum o vakit... Bunlar başkaları gibi yayları kesmiyor ya da ekleme yapmıyorlar.. Normal amortisörün yaylarını çekme ya da baskı uygulama şeklinde yapıyorlar bu yüzden zarar görmüyor. Yanlış bilgi olmasın ama böyle söylemişlerdi bu şekilde.. Tam hatırlamıyorum ama...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. alper_c

alper_c Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alper
    Araç Modeli:
    Kia Ceed Concept Plus Otm. SW
    Merhaba, sanayiye gidip daha net bilgi alabildiniz mi? düzgün şekilde yapılıyorsa aracı birkaç cm yükseltmek mantıklı olabilir...

7. nihatsener

nihatsener Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nihat Şener
    Araç Modeli:
    ceed-premium
    maslak sanayi değil de ümraniye sanayide başaran amortisör diye adı duyulmuş bir firma var, oraya gittim, sağolsun oradaki bir arkadaş beni yeterince bilgilendirdi... o da kia kullanıcısıymış ve kiların spor model gibi görünse de viraj tutuşları konusunda çok da iyi bir model olmadıklarını, üstüne bırakın 5cm yi, 3 cm bile yükseltmeye kalktığımızda bu aracın yola tutunamayacağını ve durmayacağını söyledi. başıma büyük bir iş alırmışım. ben de ustayı dinledim vazgeçtim.

8. alper_c

alper_c Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alper
    Araç Modeli:
    bence verilen bilgide bir hata var, kia ceed virajlarda tren gibi yere yapışan, sağa sola esnemeyen, çok iyi yol tutan bir araba, ben çok araba kullandım ve ceed kendi sınıfında en iyilerinden diyebilirim, (ceedi bmw ile audi ile karşılaştırmıyorum, kendi sınıfındaki araçlar arasında), aracı yükseltince ağırlık merkezinin yükselmesinden dolayı viraj kabiliyeti azalacaktır ancak ceed'e virajda kötü diyen ceed kullanmamıştır bence..

rem21 ve umutd07 bunu beğendi.
  9. suyunsesi

suyunsesi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Turgay Bozkurt
    Araç Modeli:
    Kia Venga 1.6 Panorama Plus
    Yalnız, ağırlık merkezi hayli yüksek olan benim Venga aracıma binen herkes, aracın yol tutuşuna şaşırıyor biliniz.

mTalk'tan gönderildi

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Eğer aracı yüksek süratlerde kullanmam, virajlarda dusuk suratte girerim derseniz yukseltin tabi. Ama diğer şartlarda denge bozulacaktır, ceed yol tutuşu çok güzel bir araç. Artı olarak aracın görüntusu de bozulacaktır. Leylek gibi durmasın sonra

11. nihatsener

nihatsener Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nihat Şener
    Araç Modeli:
    ceed-premium
    ceed den önce golf vardı ve iddia ediyorum ceed e göre yol tutuşu 2 kat daha iyiydi. ben aracı kötülemek için söylemiyorum. aksine 1 kere golfe bindim, sonrasında ceed aldım, 100 bini devirince satıp tekrar ceed aldım. bu aracın özellikleri görüntüsü vs çok hoşuma gidiyor fakat yol tutuşu konusunda sizinle aynı fikirde değilim. ilk ceed marka aracım 2013 sw modeli idi. özellikle sw modeli yol tutuş açısından yerlerde sürünüyor bunu garanti ederim. sw modeli ile 10 ayda tam 45.000 km yapan biri olarak konuşuyorum. şu anki aracım 2015 premium, aracı alalı henüz 20-25 gün oldu, 2200 km yol yapmışım.. yol tutuşu bir öncekine göre daha iyi diyebilirim fakat kendi sınıfındaki araçlara göre ilk sırada olduğu konusunda sizinle aynı görüşü paylaşmıyorum. sanayideki arkadaşın yol tutuşu hakkındaki görüşlerinden sonra youtub dan yol tutuş testlerini de izledim. siz de açıp izleyebilirsiniz. gerçekten de sw modeli içler acısı bir performans sergiliyor, normal modeli daha iyi olsa da bence yeterli değil. standart bir sedan değil, spor , performans görünümlü bir araçtan satandart sedan beklentisi olanlar için yol tutuşu gayet mükemmel olabilir fakat hızı seven arkadaşlar için tutuş konusunda tavsiye etmeyeceğim bir araç. bu kadar olumsuz yorumdan sonra yanlış anlaşılmasın! tekrar ediyorum ben aracı kötülemek için yazmıyorum. allah izin verir de bunu da 100 bin yaparsam düşündüğüm araç yine ceed olur hem de sw modeli :) bu araç kısa ve atak ama diğeri bence daha ağır abi duruşuna sahip ve bu modele göre daha geniş, sadece bagajı değil, arka koltukların ayak mesafeleri bile farkediyor. bence araç mümkün olduğu kadar geniş olmalı. bagajdaki eşya gözleri de şimdiki modelimde çok az, sw modelinde sadece o gözlere bile dünyayı sığdırabiliyordunuz. bunda çok kısıtlı.

12. nihatsener

nihatsener Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nihat Şener
    Araç Modeli:
    ceed-premium
    aracı life kaldırıp 5 cm yükseltmelerini istedim. gerçekten dediğiniz gibi iğrenç görünüyor :D . aynı işi suv veya jeep tarzı araçlara yapsanız çok karizma duruyor fakat bu modelde bu kadar kötü duracağını ben bile düşünememiştim. uzun lafın kısası araç yükseltme işi hayal oldu.

ism@il bunu beğendi.
  13. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Hayırlısı olsun.

14. alper_c

alper_c Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alper
    Araç Modeli:
    Yüksek hızı seven ve aracı limitlerini zorlayarak kullanacak arkadaşlarda sw araç almayacaktır diye düşünüyorum, ben tecrübelerimi yazdım katılmayabilirsiniz, ceed hem otobanda hem virajlı yollarda viraja hızlı da girilse çok stabil ilerliyor, çoğu araçta kafadan kayma hissi, yan yatma hissi oluyor ama ceed de bu his yok, ama duba testinde kötüdür onu bilmem, ben günlük kullanımdan bahsediyorum...

15. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2007 DİZEL DSL ADVANCE
    alper_c kardeşimizin dediği gibi bir hata var çünkü macpherson bağımsız süspansiyon var

alper_c bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş