10 Kasım LPG KABLO

Arka kapı icinde su birikmesi

'Cerato' forumunda Mahir tarafından 26 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
  2. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Sol arka kapinin fitilini
    Soktum ses aldi sanki kapi acik pisikolojik bakip duruyorum kapi acikmi diye en kisa surede takacam fitili

heh bunu beğendi.
  3. kiakorfez

kiakorfez Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar ABİ
    Araç Modeli:
    cerato
    Dedim ses geliyo ama alisiyo insan bi zaman sonraa

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Evet yol sesi artıyor haklısınız Mahir Bey.

fatih.koz ve Mahir bunu beğendi.
  5. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Aynı sorunu bende yaşadım, Antalya'da son yaşadığımız fırtınada sol arka kapıdan içeri su girmiş zemin döşemesi ıslanmış ... Bölgeyi temizleyip güzelce kuruttuktan sonra ana lastikleri kontrol ettim yırtık / delik vb. göremedim sonra sağ ve sol kapılar arasında alttaki küçük lastiği kıyasladım. Su girişi olan sol kapıdaki lastiğin diğerine göre deforme durumda olduğunu gördüm ve söküp bagaja koydum :)

Bir sonraki şiddetli yağmurda sızdırma olmaz ise sorunun o lastikten olduğunu tam olarak anlamış olacağım ...

Okuduklarımdan tecrübeli olduğumdan artan iç sesi yadırgamadım, çok rahatsız ettiğini söyleyemem ancak keratamızın sessizliğini bozduğu kesin bu değişikliğin.

6. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    Mahir Bey , ceratoyu sattıktan sonra alan arkadaş aynı olaydan bahsetti. kapının bir yerinde çürüme olduğundan ve bundan dolayı içeri su girdiğinden bahsetti.
    sanki bende hatırlıyorum ama her yağmurdan sonra meydana gelmiyordu.

7. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Benim aracta curuk yok yalniz dediginiz gibi herzaman almiyor fakat ben ses olayina acayip taktim varsin su olsun yeterki ses gelmesin

8. ceratodream

ceratodream Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.295
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yıldırım yıldırım
    Araç Modeli:
    Cerato
    bende öyle yaptım ne yaptı isem sorunu çözemedim başkada çarem kalmadı.

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aynen;)

10. nightmare0205

nightmare0205 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    110
    Gerçek Ad-Soyad:
    nightmare
    Araç Modeli:
    kia cerato 1.6 advance dizel
    arkadaşlar genelde yazmış.. bendede arabayı aldığımda o sorun oldu kapı altındaki fitillerden su giriyordu aracın içerisine allahtan erken fark ettimde göl olmadan çıkarttım attım halloldu sorun neden öyle bir bilgisi olan varmı.. çok fazla bu sorunla karşılaşan var ceratolarda.. bence normal değil

11. ceratodream

ceratodream Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.295
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yıldırım yıldırım
    Araç Modeli:
    Cerato
    dostum ben arabayı aldıktan 2 sene sonra o sorunu yaşadım sadece şu kadarını söylebilirim.
    ben sırf estetik görünüm adına gövdede olan döşeme rengindeki fitiller ile degiştim.
    2004-2007 model aralıgında fitiller iç döşeme regindedir.2008-09 larda siyah renklidir. gövdede kapının oturdugu kısımdaki fitili sizinkinden yaptım yani
    buda demek oluyorki arızalı olan fitilller kapı üzerindeki fitiller.bizim söküp attıklarımız degil kesinlikle.
    ama kapı üzerindeki fitiller biraz daha pahalı ve degişmeside biraz ugraştıcıdır.inceledim çünki.isteyen degişirse o sorun ortadan kalkar.
    o söküp attıgımız fitilin ismi kapı tozluk olarak geçiyor.
    ses vs alakalı olmayan bir fitildir.su aldıgı zaman kapı fitillerinden onun üstünde birikiyor ve o fitil kapı plastik eşigi nerdeyse aynı yükseklikte onun üstünden içeri akıyor bu sayede.
    kapı fitilinin için serum geçirmeyide düşündüm ama çok ugraştıcı gene sökmen gerekiyor.söktükten sonra yenisi zaten takarım dedim vazgeçtim serum olayından.
    araçın kapıları sürekli kağalı kaldıgından bir süre sonra kapı fitilleri ezik kalıyor sorun bu.
    deforme yırtıktan dolayı olmuyor yani.
    özellikle sıcak havalar etkiliyor fitili bri nevi ütüleniyor fitil kapıyı açsanda şişmiyor ileri dogru.

12. MeeTiN

MeeTiN Sürücü

Alınan Beğeniler:
    59
    Gerçek Ad-Soyad:
    Metin Boduroğlu
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 1.6 CRDI LX 2008
    Bende de su alma sorunu var baktirmistim kapıdan geliyor dendi hatta cama su tuttum hortumla fitilin üzerinden su geldi bende kapının alt basamak kısmına havlu koydum kurudu içerisi malum havalarda gunesliydi bugün yağmurda test ettim sabah baktım havlu kuru döşeme kuru düzelmiş mi diye düşündüm fiilleri temizlemistim sonra arabayla ise geldim tekrar kontrol edim dedim havlu kuruydu fakat döşeme nemlenmis bazı yerlerde azcik ıslaklık vardı benim araba hareket halindeyken su alıyor durduğu zaman sorun yok arabayı aldığım arkadaştan arka tapalarla ilgili bisiler demişti serviste takmayimi unutmuşlar ne baktirdim ama altına ama surun bulamadım sizce neden olur hareket halinde su almasi

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hareket halinde su alması ilginç.Hareket halinde su alması için aslında çok fazla seçenek kalmıyor.Tekerlerklerin ya da diğer arabaların attığı sular fitillerden içeri giriyordur.Ama oraya kadar su gelmesi için suyun kapı içerisine girmesi gerekir.

14. MeeTiN

MeeTiN Sürücü

Alınan Beğeniler:
    59
    Gerçek Ad-Soyad:
    Metin Boduroğlu
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 1.6 CRDI LX 2008
    hareket halindakı suyu hallettım kapıyı acınca basamak uzerındekı plastık parcanın koltuk altında kalan tırnagı baya buyuk ve dırek olarak teker kısmına bakıyor hazır sokmusken heryerı ıyıce kauçuk ile conta yapıp kapattım suanlık bısı yok
    kapıdan gelen suyuda bugun kapıyı sokmeye calıstım ama benım arka kapıların camları manuel cam kollarını bırturlu sokemedım aradan baktım alttakı noylonun tam su gelen yerdekı slıkonları kopmustu hemen bı marın tıpı sıkaflex-252 aldım ıyıce kapattım gorebıldıgım kadar yagmur hala var ama su yok artık kapıda sanırım cozuldu. ama genıs ve kuru bır zamanda tam acıp ıyıce kontrol edıcem
    bu arada cerato arka cam kolları nasıl cıkıyo ?

15. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Elinize sağlık.

16. stubble

stubble Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa kükrer
    Araç Modeli:
    cerato
    bende de aynı sorun vardı dediğiniz toz lastik içinde de su yahliye delikleri var. ben de toz lastiği yoktu ben orjinal olmayan parça yapıştırmıştım su almıştı araç söktüm sıkıntı gitti. dün yoğun yağmurda araç içinde yarım saat bekledim bişey yok. bu orjinal olmayan toz lastik conta sol taraftaydı su alan yerde sol kısımlardı. sağ da orjinali var. pencereye su döktüm dün sağ tarafa alttaki su tahliye kısmıyla bu toz lastiklerin arkasında olan delikler aynı hizada yani ikisi de yoğun su alımında (yıkama vs.) suyu tahliye ediyor. bu arada ses olayını tam anlamadım ben. ses pek etkilemedi sökünce, zaten dışta fitil var onun sesi kesmesi gerekmez mi. bu arada o toz lastiği nerede bulabiliriz yine de orjinal takayım diyorum olmazsa deliklerin üstüne küçük bi fitil uyduracam. büyük fitil delikleri tıkayıp suyu içeri veriyor

17. stubble

stubble Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa kükrer
    Araç Modeli:
    cerato
    mahir bey ben bu sorunun kronik olduğunu düşünüyorum. i20lere baktım kapı bizimkine benziyor. toz lastiği olan kısımlarda delik yok sadece alt tahliyelerden su gidiyor. bizim toz lastiği olan yerde delik olmamalıydı bence. çünkü fitillerin içindeki tahliyelerle aynı hizada ve çok yoğun su alımında burdan da su tahliye ediyo dün çok uğraştım deneme yanılma baktım.

18. stubble

stubble Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa kükrer
    Araç Modeli:
    cerato
    naylonun içinde sizin su geliyomu. pencereye dışarıdan su döküp denediniz mi. oo zaman kapı döşemesinden gelmesi gerekir sizin o zaman döşemeden mi geliyo alttan su anlamadım

19. stubble

stubble Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa kükrer
    Araç Modeli:
    cerato
    cam fitili bakımı demişsiniz ben anlamadım. çünkü dış cama su dökünce kapı içine suyun girmesi ve tahliye olması gerekiyor

20. stubble

stubble Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    mustafa kükrer
    Araç Modeli:
    cerato
    mahir bey ben ses olayı için ince ev pencere fitilleri takacam ama deliklerin üstüne deneyip size de bilgi veririm. delikleri asla tıkamayın ben sorun yaşadım yoğun su alımında burdan su tahliye oluyo

Bu Sayfayı Paylaş