10 Kasım LPG KABLO

Araç Kumandasıyla Denize Girdim :(

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda bypala tarafından 30 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. bypala

bypala Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Sevgili arkadaşlar merhaba. Öncelikle aracım 2012 model Kia Ceed.
    Geçen gün denize girerken şortumun arka cebine koyduğum araç kumandasını unutmuşum. Sonu malum. Sudan çıktıktan sonra kumandanın suyunu çıkartmaya çalıştım. Bir süre sonra bulunduğum yerin restoranına gidip pil kısmını bıçak yardımıyla açıp pilini çıkarttım. Birkaç gün pirinç içinde beklettim ve pili geri taktığımda çalıştığını gördüm ancak uzaktan değil aracın dibine girerek kapıları açabiliyordum. Sonraki gün hiç çalışmadı. Pilini değiştirdim. Yine aynı şekilde bir çalışıyor bir çalışmıyor.
    Çözüm olarak kumandayı komple açıp devre kısmını yıkayıp kurutmam gerektiğini düşünüyorum. Ama bunun için kumandayı açmaya çalıştım ve sanırım yapıştırmışlar. Ne kadar zorladıysam da açamadım, bu arada kumanda kabını da biraz deforme ettim.

Yeni bir kumanda kabıyla sorunumu çözebilir miyim? Orjinale yakın bir kumanda kabı bulmam mümkün mü? Böyle bir sorunla karşılaşan varsa bilgilendirise sevinirim. Kısaca ne yapmalıyım? Teşekkürler.

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    876
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    bypala ve ZORKOL bunu beğendi.
  3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.

bypala bunu beğendi.
  4. cemalettinlevent

cemalettinlevent Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cemalettin Levent
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Geçmiş olsun :/

5. bypala

bypala Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Teşekkürler.
    Anahtar önce uzaktan algılamamaya başladı, kapıların dibine girip açabiliyordum. Oksitlendiğini düşünüp kumandayı açtım ve devre kartının oksitlenmeye başladığını fark ettim. Alkolle temizledim. Sonuç: ışığı yanıyor, arabayı kapıdan açabiliyor ve çalıştırabiliyorum ama uzaktan kumanda fonksiyonu malesef çalışmıyor. Artık en yakın anahtarcının yolunu tutacağım anlaşılan. Devreyi yenilemek yerine direkt kodlayabilirler mi bilmiyorum.

6. bypala

bypala Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Teşekkürler, Ankara'dayım.

7. Cerato10sc

Cerato10sc Sürücü

Alınan Beğeniler:
    17
    Gerçek Ad-Soyad:
    Osman dursun
    Araç Modeli:
    Cerato 2006 dizel 1.5
    Benim ceratonun anahtari 2 tane var cok kullandigim yipranmis yanlardan acik olan makinede 2 saat yikaniyor cikiyor bastigim gibi calismasina devam ediyordu hayret ettim cok cok saglam bisey bu anahtar. Bir kere bozuldu o da acma tusuna babam cok sert basmis icindeki ufak butonun lehimi kopmus.

Bu Sayfayı Paylaş