10 Kasım LPG KABLO

Apple Car Play & Android Auto Özelliği Bilgilendirmesi

'Sportage' forumunda hasdal1982 tarafından 19 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. hasdal1982

hasdal1982 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kia Sportage
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2016
    Aşağıdaki bildirim geldi, aşağıdaki modellere Apple Car Play ve Android Auto özellikleri geldi. myuvo.com sitesinden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Sportage 2016 sahibi olarak, bu özelliğin ne zaman geleceğini araştırdığımda 2017 ikinci ya da üçüncü çeyreği olarak görünüyor. Eğer bu konuda güncel bilgilere erişen olursa bu topic üzerinden paylaşabilir mi?

IRVINE, CALIF., July 19, 2016 – Taking the UVO platform to yet another level of enhancement, Kia Motors America (KMA) today announced that free Apple CarPlay®and Android Auto™ software updates will be available for eligible vehicles when equipped with a compatible navigation system4 or UVO35. Customers will be notified by the end of July via email to go to myuvo.com for vehicle eligibility and step-by-step instructions on updating their vehicle with the latest downloadable software. All owners of new and pre-owned vehicles must register at myuvo.com to receive email notifications that the software is available for download.

The following vehicles are eligible for the software update3:
    ------------
    Google Translate:

Irvine, CA , 19 Temmuz 2016 - . Geliştirme başka bir seviye için UVO platformu alarak, Kia Motors Amerika ( KMA) bugün ile donatılmış zaman ücretsiz Apple CarPlay® ve Android Auto ™ yazılım güncellemeleri uygun araçlar için geçerli olacağını duyurdu uyumlu navigasyon System4 veya UVO35 . Müşteriler , araç uygunluk myuvo.com gidin ve adım adım yönergeler son indirilebilir yazılım ile araç güncellenmesi konusunda e-posta yoluyla Temmuz ayı sonuna kadar bildirilecektir. Yeni ve ikinci el araçların tüm sahipleri yazılım yüklenebilir e-posta bildirimleri almak için myuvo.com kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Aşağıdaki araçlar yazılım Update3 için uygundur :
    • Forte (MY17)
    • Optima (MY15-16)
    • Optima Hybrid (MY15-16)
    • Sedona (MY15-16)
    • Soul (MY14-16)
    • Soul EV (MY15-16)
    • Sorento (MY16)
    • Sportage (MY17)

ZORKOL bunu beğendi.
  2. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Belli yasalara göre uygulamalar hareket halinde çalışmıyor.

Şu anda sadece ücretli navigasyon çalışıyor hareket halinde. Diğer uygulamalar kapanıyor.

Umarım kia da açık olur.

Bu tarz medya uygulamaları için Android işletim sistemi olan cihazlar öneriyorum. Her şey açık ekran büyük. Bir de güncelleme ya da aktivasyon bedeli isterler ise kötü olur bakalım nasıl olacak

3. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    tesekkur ederım paylasımınız ıcın

4. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2017 Concept Plus
    Hala birşey gelmedi. MyUvo'ya kayıt olurken VIN yani Şasi numarası istiyor, onu girincede kabul etmiyor. Herkes araçlar hakkında birçok şey konuşuyor ama cihazın güncellemesi hakkında Tr hiçbirşey konuşan yok.

5. ahmet koçak

ahmet koçak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet koçak
    Araç Modeli:
    kia soul
    Konu hakkında nereden bilgi alınabilinir ki?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Türkiye sitesi ve müşteri hizmetlerinden alınmaz o belli. Müşteri hizmetlerine VIN'ı sordum onu bile bilmiyorlardı 2 gün sonra dönüş yaptılarda söylediler. O zamana kadar ben VIN'ın içinden girip dışından çıktım.
    Uvo nedir bilmiyorlar. KIA'nın USA sitesinden bihaberler. Kullanım kılavuzu ana sayfasında "Manual" yazısını "Manüel" diye çevirmişlerdi. Canlı sohbetten bildirdim öyle düzelttiler. Koskoca firma acaba translater olarak kimi çalıştırıyor?

Sonuç: Baş suçlu KIA'nın kendisi. Hadi TR'deki hizmet iyi değil, e arkadaş İngilizce olarakta TR adına birşey yok. Uvo'ya kayıt olurken ülkenizi seçin kısmında ülkemiz yok. Sallanmıyoruz veya ülkemizdeki sürücüler hala teknoloji kafasına geçemediği için kendimizi onlara sallattıramıyoruz. Dedim ya bakıyorum heryer araba incelemesi, heryer forum sohbet, heryer dizel lpg benzin vs, 1 kişi güncelleme hakkında navigasyon hakkında konuşmamış. Ben arabayı aldığımız gün -her yeni birşey aldığımızda yaptığım gibi- araştırmanın dibine vurdum ve şok oldum. Güncellemeye dair en ufak birşey yok. Bakalım ne olacak.

7. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Edit: Ben direk ana iletisim merkeziyle gorusecegim mail yoluyla. Bakalim ne cikacak sonuc,

8. ahmet koçak

ahmet koçak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet koçak
    Araç Modeli:
    kia soul
    Çabanız için teşekkür ederiz. Bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.

9. yamac

yamac Sürücü

Alınan Beğeniler:
    26
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yamaç Ertürk
    Araç Modeli:
    Sportage
    Bazı arkadaşlar "Hyundai Tucson Apple Car Play uygulamasının aktivasyonunu istiyoruz." başlığı altında charge.org sitesinde kampanya başlatmışlar. linki https://www.change.org/p/hyundai-assan-hyundai-tucson-apple-car-play-aktivasyonunu-istiyoruz Biz de bu tip bir kampanya ile sesimizi duyurabiliriz. Bizlere sunulan CarLink alternatifi ölümcül sonuçları olabilecek kadar ilkel ve kullanışsız ( denedim ). Tüm dünya araçlarını CarPlay 'e güncelliyebiliyorken bizim bunu yapamıyor oluşumuz inanılmaz rahatsız edici.

samurusov bunu beğendi.
  10. ahmet koçak

ahmet koçak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet koçak
    Araç Modeli:
    kia soul
    Cevap alabildiniz mi?

11. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Henüz vaktim olmadı, bugün yarın iletişime geçeceğim.

12. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Gerçekten inanılmaz birşey. Bu durumdan sadece sizin benim değil tüm kiacılarin yakınması lazım ama dediğim gibi kullanıcıların geneli hâlâ bin kullan kafasında.

13. yamac

yamac Sürücü

Alınan Beğeniler:
    26
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yamaç Ertürk
    Araç Modeli:
    Sportage
    Cep telefonu elinde araç kullanmak varken, araç kiti kullanmanın faydalarını anlatamadığınız bir topluma CarPlay 'i nasıl anlatacaksınız. Bu kafada gittiğimiz sürece yarım teknolojiye 3 kat para ödemeye devam ederiz.

14. yamac

yamac Sürücü

Alınan Beğeniler:
    26
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yamaç Ertürk
    Araç Modeli:
    Sportage
    Navigasyon güncellemesi hallolduğuna göre ;) esas konumuza dönelim bari :rolleyes:. Araçlarımızda kullandığımız ve markası modeli hiç bir yerde yazmayıp sır gibi saklanan cihazın markası Motrex, modeli MTXM100QL 'miş. ( Umarım internetten araştırmalarımda bulduğum kadarı doğrudur. ) https://usermanual.wiki/MOTREX adresinde kullanıcı kılavuzu var. Cihaz amerikada ki CarPlay 'li UVO lar ile aynı gözüküyor. Sanırım araştırmanın başlangıç noktası burası olabilir.

samurusov bunu beğendi.
  15. samurusov

samurusov Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    samuel
    Araç Modeli:
    Bu gidişle Sportage'lara otonom sürüşüde bulup videolu anlatım yapıcaz :D

Modeli bende internette araştırdım sadece kullanım kılavuzu var, güncelleme dosyasına veya güncellemeyle ilgili hiçbirşeye ulaşamadım. Siz nereden buldunuz?

yamac bunu beğendi.
  16. yamac

yamac Sürücü

Alınan Beğeniler:
    26
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yamaç Ertürk
    Araç Modeli:
    Sportage
    Otonom geçtim telefonla uğraşmak zorunda kalmadan güvenli bir sürüş yapayım bana yetiyor

Markayı daiichi den aldım. Biraz neti araştırınca modeli bulmam zor olmadı. Bu aşamadan sonrası yazışmalara kalıyor sanırım.

17. yamac

yamac Sürücü

Alınan Beğeniler:
    26
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yamaç Ertürk
    Araç Modeli:
    Sportage
    Anladığım kadarıyla UVO 'yu merakı olmayan insanların Türkiye de bilmesi biraz zor. Detaylı bilgiye http://www.wikizero.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvS2lhX1V2bw ( ingilizce ) linkinden ulaşabileceğiniz USA dahilinde KIA Motors Amerika hizmet veren ve sistemde daima online olan bir yapı. Hava yastıkları açıldığında konum bilgisini 911 'e gönderen, v.s. radyo dinlemeye kadar herşeyin özel bir internet hattı üzerinden yapıldığı bu sistemi Türkiye de maalesef çalıştırabileceğimize inanmıyorum. Zaten bu kadar kontrol altında olmaya gerek de yok. Türkiye Kia 'nın araçlarımızın cihazlarına CarPlay'i nasıl yükleyebileceğimiz bilgisini bir an önce bizimle paylaşmasını diliyorum. Hyundai bu yanlışı bazı modellerinde güncelleme ile düzelttiğine göre KIA 'da yapabilir inancındayım.

samurusov bunu beğendi.
  18. mezdap

mezdap Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    anbar
    Araç Modeli:
    Cerato Consept Plus
    Merhabalar,

Oldukça yeni bir kia sahibi olarak ben de aranıza katıldım ve bu konuda bir güncellemesi olan var mı açıkçası merak ettim? Zira Carlink sadece LG ve Samsung'lar da çalışıyor olması beni oldukça sinir etti.

19. mezdap

mezdap Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    anbar
    Araç Modeli:
    Cerato Consept Plus
    Merhabalar,

Ben de Cerato 2017 Concept Plus var. Bugün Gül-Al'daki servis ile görüştüm. Dediklerine göre yapılamıyormuş. Çelik Motor ile de görüşmüşler ancak üzerinde çalıştıkları yanıtını almışlar. Bir sebepten ötürü bu güncellemeyi Türkiye'deki arabalar alamadılar. Benim tahminim bunu sadece UVO kullanan araçlarda yapabiliyorlar.

Bu Sayfayı Paylaş