10 Kasım LPG KABLO

3. viteste yokuşu cıkamıyor yardımm :(

'Rio' forumunda selçuk günal tarafından 26 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    ustam benim 2007 kia rio hb benzinli lpg aracım var yokuş yukarı cıkarken 3. vitese normalde 80 km cıkıyordu şimdi 3. viteste yokuş yukarı 60 km zor geciyor aracımıbın baskı balata yeni değişti valeo marka sonra ateşleme bujiler değişti hava filitresi filan yağı değişti ama istedğim hızı alamadım hala aynı yokuş yukarı 3. viteste 60 km zor cıkıyor 3000 deviri gecmiyor yardımcı olursan sevinirim ustam

2. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Plus 1.6 GDİ
    Subaplarda kaçırma var mı, aracın kompresyonunu ölçtürdünüz mü?

3. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    yok ölçtürmedim ne diyerek ölçtürcem sorunumu anladınız dimi bi cok yere gittim benii masrafa soktular onu değiştir bunu değiştir teşekkürler

4. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Sorununuzu anladım. Yıllar önce tatil için uzun yola çıkmıştım. Gidiş ve dönüşte aracımın motorunun eskisi kadar iyi çekmediğini ve her zamankinden daha çok yakıt yaktığını görünce tatil dönüşü hemen servise gidip durumu anlattım. Önce enjektörler sökülerek püskürtmesi kontrol edildi, hiçbir sorun görülmeyince bu kez subaplar kontrol edildi. 4 silindirden birinde kompresyon sıfır çıktı, yani motorda 3 silindir çalışıyor dördüncü silindir hiç güç üretmiyor ve o silindire giden yakıt yanmadan egzosdan atılıyordu. Haliyle çekiş dörtte bir oranında azalırken yakıt tüketimi de bir o kadar artıyordu. Bu durumun yakıttan kaynaklanabileceği ifade edilmişti. Sökülmüşken subapların hepsi yenilendi. Esasen aşınan subaplarda ister istemez bir miktar kaçırma oluyor. Yenilendikten sonra çekiş ve tüketim haliyle eskisinden çok daha iyi oluyor. Sizin durumunuzla ilgili olarak da öncelikle subapların kompresyonunu ölçtürmenizi tavsiye ederim.

5. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    cok teşekkür ederim yardımınız için ALLAH RAZI OLSUN yakıtta zaten cok yakıyordu bende uzun yol yaptım hataya gittim geldim sonradan böle oldu peki nasıl ve hangi ustaya gidebilirim yetkiliyemi kia özelemi yada herangibi bilen usatayamı

6. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Rica ederim. Aracınızın bakımını yaptırdığınız bir servis yok mu? İyi bir yer olduktan sonra özel servis tercih edebilirsiniz. Yetkili daha pahalıya çıkar. İstanbul'dasınız sanırım, orada tanıdığım bir servis yok maalesef.

Ayrıca bir diğer ihtimal de katalizörünüzün tıkanmış olması. Onda da benzer çekiş problemi ve yakıt tüketiminde artış yaşanır.

gogo46 bunu beğendi.
  7. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    onu sordurdum aracım benzinli lpg olduğu için ihtimal vermiyorlar tıkanmaz diyorlar ama o senin dediğin ayarları yaptırcam bildiğim bi usta yok istanbuldayım oto sanayide baktırcam ve cekiş düştükten sonra bitane bujiyi bozmuştu mootor ateşleme buji,lerini değiştirmiştim

8. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
  9. 66adem66

66adem66 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Adem
    Araç Modeli:
    2012
    Gecmis olsun. Bütün viteslerde 3000 deviri gecmiyorsa. Sıkıntı farklı olabailir motor arıza lambası yaniyormu? Eger yaniyorsa motor kendini ariza moduna almış demektir motor beyninden sildirmek lazım ve ariza lambasinin yanmasina sebep olan sorunun giderilmesi lazim basit bir sensorde olabilir yakitta veya daha ciddi biseyde eski sattigim nissanda basima gelmisti benim ordan biliyorum nacizane bir fikir iyi aksmlar

10. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    şuan ben 2.videste yokuş yukarı hızımı attırıken 4000 deviri geciyor sıkıntı yok ama 3. vitese attımmı 3000 deviri gecemiyor ve arac sanki gaz yemiyor gibi ve benim arac kia rio 2007 hb o arıza olmadan önce 3. viteste rahatlıkla 4000 bin devire geliyordu yokuş yukarı ve herke bişeyler diyor araımını bütün bakımları yaptırdım baskıbalata trger seti kayışlar hepsi yağı mobil kullandım ateşleme bujileri değiştirdim filitler ve debraj merkezinde kacaklık vardı onuda değiştirdim başka sorun ne olabilir başka yere götürüpte masraf yapmak istemiyorum zaten daha masraf yapamıyorum araca

11. AŞKINRANCE

AŞKINRANCE Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    500
    Gerçek Ad-Soyad:
    AŞKIN Bey
    Araç Modeli:
    RANGE ROVER 3.0 TD6 VOGUE
    Geçmiş olsun..
    Trıger değişiminden hemen sora bu sorunu yaşamaya başladıysanız, Sente ayarı tam yapılmamış olabilir.
    Benzinde bir sorun yaşamıyorsanız sadece Lpg de sorun yaşıyorsanız lpg ayarında sıkıntı olabilir. Bilgisayara bağladıklarında harita üzerinde verileri görüyorlar. buna baktırın isterseniz.
    birçok sorun olabilir. (bujiler hatalı yada biri farklı takılmış olabilir,yakıt filtresinde sorun olabilir, maf sensöründe sorun olabilir , devir sensörleri var , lambda sensörü vs.vs ) Kartal sanayi sitesinde özel kıa servisi var . En iyisi bence kıa dan anlayan bir servise göstermek. Boşa para harcamayın.

heh bunu beğendi.
  12. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    bu bakımları 2 hafta önce yaptırdım arıza uzun yola cıkmıştım 2 ay önce istanbula geldikten sonra 1 hafta gecti yada gecmedi o arıza oldu uzun yoldda 190filan gördüm acaba o yüzdenmi hata oluştu diye düşündüm sorunu cözen varsa ilgelensin benimle cok mutlu olcam aracı görmedende bişey diyemez kimse ama sıkıldım artık kimse cözemiyor sorunu arabda hiç bi sıkıntı yok calışmasında yada gidişlerde düz yolda bastıtımı gidiyor arıza lanballar yanbıyor arıza göstermiyor hiç yetikiiliyemi götürsem yada anadolu yakasında iyi bilen usta kiadan anlayan usta yönlendirsin teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

13. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Daha önce de yazdığım gibi kompresyonu ölçtürün. Zor bir şey değil ölçmek, forumda tavsiye edilen özel servislerden birine gidebilirsiniz.

14. selçuk günal

selçuk günal Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    selçuk günal
    Araç Modeli:
    kia rio 2007
    merhaba bu testi nerde yaptırabilirim bildiğiniz biyer vamı istanbul anadolu yakasında

15. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Kia yetkili veya özel servislerinde ölçtürebilirsiniz, İstanbulda yaşamadığım için bildiğim servis yok. Servise gitmeden telefon açıp sorsanız da bilgi vereceklerdir.

16. mt_44

mt_44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Tok
    Araç Modeli:
    getz
    Merhaba sorununuz ne oldu çözebildinizmi acaba?

17. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Forum kuralları gereği kendinizi tanışma sekmesinde yeni konu açarak tanıtabilir misiniz?

18. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    2013 kia rio 1.4 crdi fancy
    Anlık teklemeler de yapıomu acaba bi arkadaşta hem güç yoktu hemde böle stop edermişcesine twkleme yapıyordu lpg haliyle subap problemi yaşamişti bn subaptan yana oyumu kullanıyprum subap değişimi

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. mt_44

mt_44 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Tok
    Araç Modeli:
    getz

Ben Rölanti valfi bunu yapar diye düşünüyorum...

Aynı olay 2004 getz aracımda var rölanti valfinin fişini çekince rampada çekişi artıyor

20. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    geçmiş olsun.
    aracın egr aksamını kontrol ettirin. egr açmadığı için 2 viteste gazı yiyor. ama 3. viteste boğulma oluyor.
    emme manifoldu ve egr hortumlarının temizlenmesi iyi olur.

Bu Sayfayı Paylaş