10 Kasım LPG KABLO

2016- modellerdeki fren hassasiyeti

'Cerato' forumunda MKopru tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. MKopru

MKopru Sürücü

Alınan Beğeniler:
    53
    Arkadaşlar merhaba. Aracı alalı 2 hafta oldu 2bin km yol yaptım. Ancak frenler sattığım 2016 tucsonla pek benzer değil. Sanki şişmiş gibi, fren yaparken westinghouse olmayan bir araçmış gibi hissediyorum bazen. Herkeste bu şekilde mi yoksa benimkinde mi bi problem var.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. tt1

tt1 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Benim aracın frenleri de aynı sizin anlattığınız gibi. Oldukça sert ve kontrolü zor. 22.000 km'dir kullandığım için ben artık alıştım. Yakın mesafe takipte bile aracı kontrol edebiliyorum. Ama sadece bunun için bir ara servise götürmeyi düşünüyorum. Muhtemelen bir iyileştirme yapamayacaklar. Size de bilgi veririm

MKopru bunu beğendi.
  3. Erhan35

Erhan35 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ulusan
    Araç Modeli:
    Kia cerato concept plus 2017
    Sanirim alışkanlıkla alakalı bir durum sizinki. Bende ağustosta aldim, başta garip geldi ama şuan alıştım. Zamanla alisirsiniz. Yoksa fren sistemi gayet iyi. Hele ani frende baya başarılı.

4. modifix

modifix Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    UTKU UĞRAŞ
    Araç Modeli:
    CERATO
    Benim Cerato'mda da aynı durum var Sanki westinghouse yokmuş gibi , frenin ilk 1 cm lik basımı felan boş zaten sadece lambayı yakıyor, durdurmak için güçlü basmak gerekiyor, octavia felan kullanınca arada dağlar kadar fark anlaşılıyor. Daha önce birileri fabrikada kalitesiz fren hidroligi kullanılıyor ondan demişti ama ne derece doğru bilmiyorum.

5. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Bu fren konusu cerato'nun DNA'sına işlemiş. Durmaz gibi yapar ama çok sağlam durur. Hep bir hoooppp çarptım eyvah havasında olur insan ama kullandıkça ne kadar sağlam durduğu bilinir. Mesela wv grubunun frenleri gibi değil onlar çok hassas bizim ceratolar biraz daha tecrübe istiyor. ABS çok kararlı çalışır o yüzden sorun yok.

Bu Sayfayı Paylaş