10 Kasım LPG KABLO

2016 Cerato Arka Tekerden gelen Ses

'Cerato' forumunda Guzzy7 tarafından 23 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Guzzy7

Guzzy7 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gürbüz YILMAZ
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2016 CRDI AT
    Merhabalar,

2500km'de Dizel Otomatik 2016 Cerato kullanıcıyısım.

Son birkaç gündür şöyle bir sorun farkettim;

araç sabah soğukken; yola çıkarken ilk birkaç yüz metrede her kalkışta (gaz bile vermeden daha hızlanmadan, otomatik vitesin verdiği ileri atılma anında) arka tekerlerden (bence sağ) bir viyaklama sesi geliyor. Sanki araba yıkamadan çıkınca her frende viyaklar ya, öyle bir ses. bir kaç durkalktan sonra artık ses gelmiyor..
    Karşılaşan ya da nedeni hakkında fikri olan varsa çok memnun olurum..

Herkese iyi günler..

2. emirhancakir

emirhancakir Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emirhan ÇAKIR
    Araç Modeli:
    BMW E39 2000 520iA
    Viyaklama sesi eğer frenler sürtmüyor ise tek sebebi teker bilyasıdır. Teker bilyaları çok viyaklar. Servise götürün derim. Nasıl olsa garantili. Teker bilyası kolay değişen bir şey eğer ondan ise. Jant kapağınız var ise kapağı çıkartın ya da çelik jant ise jant'ın orta göbeğini çıkartın. Yol yaptıktan sonra orta göbekte tapa tarzında bir şey olacak. Elinizi oraya koyun, aşırı bir sıcaklık olmaması gerekiyor. Varsa eğer teker bilyanız kilitlenmiş olabilir.

3. Guzzy7

Guzzy7 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gürbüz YILMAZ
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2016 CRDI AT
    çok teşekkürler, sesi sadece araba soğukken duydum.. bir dahakinde yolculuk sonuna kadar kulak kabartacağım devam ediyor mu diye..

4. LastOttoman

LastOttoman Sürücü

Alınan Beğeniler:
    71
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Kaya
    Araç Modeli:
    2016 Cerato Consept Plus
    Bir an konuyu ben açtım zannettim . Hocam dün benim başım geldi aynı olay aracı 4 gün hiç yerinden oynatmadım , aracı çalıştırdım beş dakika bekledim ısınsın diye sonra P den D ye aldım gaza bastım bir ses geldi arka tekerlerden durdum arabadan indim baktım tekerlere sürten bir şey yok aracın altına baktım birşey mi takıldı diye arabanın altıda temiz bir daha bindim gaza bastım yine aynı sürtünme sesi dedim herhalde araba pert. 1,2 kilo metre gittim baktım ses kesildi. İlk defa başıma geldi bu olay

5. Ergin57

Ergin57 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    144
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergin keser
    Araç Modeli:
    2008
    Bu olay kışın genelde karşılaşılan bir olay araç soğuk ta yatınca yapıyor gecen sabah aracı hareket ettirdim arkada küt diye biyer koptu sandım teker kısmında diskler ısırdığı zaman geçiyor aracınız garantili yolunuz düşerse servise gidin iciniz rahat etsin

6. Guzzy7

Guzzy7 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gürbüz YILMAZ
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2016 CRDI AT
    :))
    selam hocam, dün Gül-Al servis ile konuştum. Ordaki arkadas da "soguk havalarda diskler ısınana kadar yapar ve kesilir" dedi. dediğin gibi 3-5 dk sonra bir daha duymadım. eğer kesilmese götürecektim servise..

7. Guzzy7

Guzzy7 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gürbüz YILMAZ
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2016 CRDI AT
    küt sesi fenaymış :)

Gül-Al servis ile konuştum. Ordaki arkadas da "soguk havalarda diskler ısınana kadar yapar ve kesilir" dedi. ısındıktan bi süre sonra duymadım , eğer kesilmese götürecektim servise..

Bu Sayfayı Paylaş