10 Kasım LPG KABLO

2015 Subaru LEVORG 1.6 AWD ...

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda ReNe tarafından 2 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Merhaba Beyler ,
    Akın biraderim 2014 Hyundai 1.6 crdi otomatik Elite model aracını 60.000 e getirdi neredeyse ve satıp yeni bir model arayışına girişti , bizde 100-130 lira aralarında satılan Dizel benzinli keyifli araçlara bakmaya başladık , Elemelerimiz sonucunda elimizde 1.4 t Skoda Superb Prestige paket benzinli - Mercedes Cla 200 amg gece paket benzinli (133 teklik istiyorlar en son ) - Hyundai Tucson t-gdi 4x4 - Volvo s40 t3 gerçek otomatik benzinli (152 hp yeni volvo motorlu) ve Subaru Levorg 1.6 awd ye bakınmaya başladık . Açıkçası Tucson ve t3 Motorlu volvo v40 tan sonra Skoda superb en zayıf halka oldu . Superb nin baba arabası kıvamında tasarımı ve herhangi bir fazladan sürüş yeteneği olmaması birde markanın skoda olması onu elememize sebep oldu , Mercedes cla nın 12 ay içerisinde makyaj görecek olması - gergin süspansiyon sistemi (süper yol tutuyor o ayrı :) ) ve maalesef cla'nın çok satması gibi nedenlerle onuda biraz üzülerek eledik . Tucson'u daha önce test etmiştik ama dayanamadık bir daha görmeye gittik bu sefer Altunizade Beylerbeyi arası bol çukurlu ve yokuşlu yerlerde sürüş yaptık araba gerçekten tırmalıyor Beyler . Volvonun yeni t3 motorlu modelini haftaya perşembe sürüş için randevu aldık ama araba gerçekten premium hissiyat veriyor .Bmw 1 serisi falan direkt yalan yani :) Hatta bu bütün arabalar içinde en lüks hissettiren volvo v40 oldu . Ve gelelim Subaru Levorg'a ..

Daha öncelerde Subaru xv 2 litrede kullanmıştım o araçtanda Motor gücü hariç memnun bir izlenim edinmiştim ama bu sefer Subaru biraz daha teknolojik bir makine ortaya çıkarmış ve bu sefer hızlanmaya çok hevesli bir motor ile karşımızda duruyordu ;) Levorg 1.6 litre boksör motor ile 0-100 e 8.9 saniyede çıktığını iddaa ediyor . 4800 devir civarı 170 hp güç 1800-4800 devir arasında da 250 nm tork üretiyor . 1550 kg lık aracı hareket ettirmek bir yana resmen uçuruyor :) ve bunu Lineartronic dedikleri cvt şanzımanla yapıyor . Ben normalde cvt den hiç hazetmem - daha önce Nissan qashqai de cvt kullanmıştım berbat bir deneyimdi lakin bu sefer kademeli bir cvt yapmışlar . Yani kulakçıklardan 6 kademe seçebiliyorum ve otomatik şanzıman gibi konforlu vites geçiş hissi vardı . Cvt olduğunu bilmesem tam otomatik derdim . Satış danışmanının söylediği sistem yağ basıncı ile çalışıyormuş sanırım dayanıklı bir sistem yinede biraz araştırmak iyi olur . Japonlar ciddi seviyede cvt ye yatırım yapmaya başladı , bazı avrupalılar ise çift kavrama yerine klasik otomatik vitese dönmek istiyorlarmış . Sanırım dsg türevleri önümüzdeki 10 sene içerisinde tahtını devredecek .
    Levorg'ta bizi etkileyen unsurlardan biri araba hem süspansiyon olarak hemde ses yalıtımı olarak çok başarılı hissettiriyordu açıkçası Subaruları biraz sert sesli kaba olarak kafamda kurguluyordum ama 110-120 km hızlarda bile kabinin sessizliği , tümseklerden geçerken tok ve az sesli amortisörleri helal olsun dedirtti . Dunlop Sportmaxx lastikleri hep sevmişimdir bu işte onunda katkısı olmuş ;)
    Levorgun dış tasarımı da Füme - Siyah -Kırmızı renkler seçildiğinde baya şık sert görünüyor ama Beyaz renk bu araca çok uymamış . 225/45R18 araç üzerinde tercih edilen lastik ölçüsü bu idi .

Levorg'un bir diğer şaşırdığımız özelliği Motor kaputunun çok hafif olması , 6-7 yaşındaki çocuk utanmasa kaldırır :) Çift amortisörlü taşıyıcının bu işte kesin katkısı var . bu arada yeri gelmişken motorun yerleşimini başarılı bulduk , Yağ filtresi bile gözümüzün önündeydi . Tam boy kaput izolasyonu ve motor arkası izaolasyonu fazlasıyla yeterli , Motor kaputunun dev hava girişi ve motor üzerindeki mini radyatör çok şık ;) Motor kaputu hafif demişken aynı hafiflik kapılarda da var , Kapı kulbu çekme hissi çok iyi ama kapı acaip hafif :) Bu araba nasıl 1550 kg onu çözemedik :) Kapı kapandığında oluşan seste güzel kaliteli his veriyor .

Levorg'un bana göre en kötü tarafından biri maalesef 2000 li yıllardan kalma hissettiren iç mekan tasarımı . Havalandırmaları - Ekranın üzerinde yer alan 2. ekran yuvası - Kapı kolları - Göstergeler - Vites çevresindeki koltuk ısıtma düğmelerinin basma hissi ve tasarımı falan bu güzel dış tasarıma yakışmıyor . Lakin malzeme kalitesine gelirsek o konuda biraz bonkör davranılmış , Mesela vitesin etrafındaki kolonlar deri kaplanmış . Elimizin dirseğimizin değdiği her yer deri kaplı . Direksiyon çok şık ve ufak olmasını beğendim . Fren pedalı gaz pedalından biraz uzak olması alışkanlık gerektiriyor .

Bagaj kısmıda bizi çok memnun bırakan detaylarla doluydu , mesela bagaj zemin kaplaması kaliteliydi , Bagaz alt zemini süngeri çok kaliteliydi ve gözlerin derinliği hacmi iyiydi , Bagajın yan kenarlarında eşya koymak için lastikli gözler vardı , arka koltuklar butonla otomatik katlanıyordu , poşet asmak için 2 adet çengel ihmal edilmemişti . Koltuklar yattığında harika bir alan sunuluyor . Bagaj cidden hoşumuza gitti .

Gelelim yakıt tüketimine , Bayii de 2. el 1056 km de bir levorg vardı içine bindik yakıt tüketim ortalaması 16.4 idi bu bizi biraz ürküttü . Dedik biz bu arabayı test edelim , doğru Çekmeköye gittik orda Akın gazladı 14 litre gördü ben devraldım sıfırlamadan 12 litreye indirdim 3 kezde bastığım halde . Malum 6-8 km ancak kullanmışızdır ama 16 litre gözünüzü korkutmasın 10 litre civarına indirmek olası hatta uzun yolda daha da aşağısını görür . Lakin sürekli 4 çeker modda çalışan çok ateşli bir motoru var bu aracın . Hitap ettiği kitle tüketimle ilgilenmemeli bu araba gerçek bir sürüş makinesi ;) Otobandı hafif araziydi affetmeden gaza bastınız mı çok eğlendirir :)

Aracın 2. elde fiyatı 107.500 idi , sıfırı ise 114.900 sanırım . Bu fiyata ne dunuyor derseniz donanım olarak , Deri döşeme kaplamalar , spor ön koltuklar tabiiki ısıtmalı , elektrokrom iç ayna , çift bölgeli otomatik klima , ön cam sileceği buz çözücü , aluminyum pedallar , yağmur sensörü , gelişmiş yol bilgisayarı , geri görüş kamerası , bluetooth , 6.2 inch multimedia ses sistemi , direksiyondan vites değiştirme , hill hold , auto start stop , anahtarsız çalıştırma , hız sabitleme , sunroof , uzun far asistanı , otomatik katlanan ısıtmalı led sinyalli yan aynalar , otomatik yanan farlar ve far yıkama artı led gündüz farı gibi gibi aslında son derece dolu da bir otomobil .

İncelenmesi kullanılması gereken keyifli bir makine yapmış Subaru . İncelemenizi tavsiye ederim . Saygılar ...

D3hs3tt ve u_d_cicek bunu beğendi.
  2. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    Abi teşekkürler harika bi inceleme

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Ben teşekkür ederim Tolga biraderim ;)

KAPSHY bunu beğendi.
  4. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)

Abi on numara görüntü :)
    Kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun ;)
    Teşekkürler bilgilendirme ve iç çektirme için Murat bey ;)

5. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    :) :) :) yaaaa Allah inşallah bu tip butik makinelere de binmeyi nasip eder sizlere bana :D
    Beğenmenize sevindim ;)

u_d_cicek ve KAPSHY bunu beğendi.
  6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Biraderim valla bu şekilde araç bakılmasına ben karşıyım. Bu şekilde araç alınmaz. Sakın yanlış anlamayın ama bana uymuyor. yani ben olsam net bir segmente bakar öyle karşılaştırma yapardım. Ya suva bakar, ya d segmente bakar yada premium bakardım.
    Neyse gelelim subaruya. Geçenlerde Reklamlarda gördüm, şimdide sen yazmışsın. Güzel duruyor canlı görmek isterdim. Teşekkürler paylaşım için.

7. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Rica ederim biraderim ;)
    Ya işte insanoğlu hep farklı bir tat peşinde koşuyor , hatcbacke biniyorsun diyorsun büyük kasa bir şey mi alayım , e limitte o kadar değişik segment araba oluyor ki , station ama 4 çeker mi olsun 4 çeker suv mi olsun yoksa premiium olsun 4 çekerden vaz mı geçeyim gibi bir sürü fikir beliriyor . O yüzden bütün bu karmaşa ;)

ism@il bunu beğendi.
  8. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Para var huzur var.
    İkinci elde 2013 model 30 binde 3.20d ler , yine 2013 model a4 2.0 dizel multiler var...bmw kasa değişecek ama değer. 2016 da 1.4 tsi a4 te gelecek...al sana premium

9. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    A4 te güzel makine olacakta fiyat korkunç olmasın :D

10. AKIN_ONUR

AKIN_ONUR Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    AKIN
    Araç Modeli:
    Hyundai i30
    Ben de cevap vereyim ismail e :)

Sen bekarsin sanirim ismail :)

Bana kalsa segment sinif belli zaten amma ve lakin es durumundan suv a kayiyor ibre :)

Bi de volvo es dost onerisi :)

Ve ayrica boyle herseye bakmadan da fikir sahibi olunamiyor.. ben illa sedan derken murat dolayisiyla once kia proceed sonra da i30 aldim :) bu sefer sedan olacak murat dedikce simdi de tucson aldiracak murat kardesim bana.. :)

Son olarak da eski model premium a bineceksem i30 u satmam.. :) i30 Hyundai modelleri icinde de ayri bi yerde bence kalite, donanim, sorunsuzluk vs vs olarak..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Biraderim sen şifreni mi unuttun :D Avatarında şahaneymiş :D

12. AKIN_ONUR

AKIN_ONUR Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    AKIN
    Araç Modeli:
    Hyundai i30
    Gmail ile giris yapiyor telefon :) zaten yöneticiligim de alınmıştı o yüzden eskisine gerek yok ;)

13. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Hayırlı olsun :p

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Ben zaten kendi fikrimi söyledim. Herkesin kendine göre düşünceleri vardır tabi.
    Bu arada 8 yıllık evli ve 4.5 yaşında bir çocuğum var.

15. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Birde bizler sizi tanıyoruz ama diğer üyelerimiz tanımıyorlar. Bir konuda tanıtırsanız iyi olur...

16. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Akın otomobil konusunda Ballı adamdır bakalım bu seferde turnayı gözünden vuracak mı :D Hayır yine vurursa bu sefer ben ona gözü kapalı danışacağım :D

17. AKIN_ONUR

AKIN_ONUR Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    AKIN
    Araç Modeli:
    Hyundai i30
    Tucson diyorum.. 14 lt tuketim diyorum :) bu sefer bal degil lpg diyorum :):):)

18. Lorethlorien

Lorethlorien Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    317
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yigit
    Araç Modeli:
    Cerato Koup
    Süper olmuş gerçekten hayran kaldım :)

19. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Valla bu sefer tucson alırsak lpg şart. 177 lik olacaksa showroomdan çıkar çıkmaz hatta çıkmadan taktırmak lazım.

20. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Otoparkta test yaptılar hepsini izledim malum 4 parti halinde yapıyorlar artık ;) Bağdat caddesinde sakin kullanımda minimum 6 küsür görmüş , normal gidişte 7.5 litre görmüş , ara ara gazla gittiğinde 11 görüyormuş . Çok basarsanda 23 litre :D Hoş benim i 10 da çok basarsan 18 litre görüyor :D . 10.000 km sonrasında tüketim yarım yada 1 litre düşse daha hoş olur . Ammavelakin Lpg takılırsa zaten fevkaladenin fevkinde olur ..

Bu Sayfayı Paylaş