10 Kasım LPG KABLO

2013 Rio Sporty 205/45r17 yerine 205/50r17 4mevsim.

'Rio' forumunda ReNe tarafından 22 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Merhabalar,
    42.000 km de ki aracımın sol ön lastiği patlamış ve ben 100 metre kadar gittikten sonra farketmiştim, Continental Sport Contact 5 lerin XL olanıydı yanakları hafif güçlendirilmiş oluyor sanırım vesselam lastiğin iç tarafı ezilmişti ama yaklaşık 1 sene daha idare etti, geçen hafta artık hissedilir hava azalması oldu günde yaklaşık 2-3 psi kadar bende daha önceden rotasyon yaptığımdan 4 mevsim lastiklerden alayım yaz kış sök çıkart olmasın dedim. Araştırmalara başladığımda lastik fiyatlarının çok arttığını gördüm mesela Continental Sport Contact 5 ler 880 tl fiyat biçilmişti. Baya araştırmalar sonucu Pirelli Cinturato Snow Flake All Season lastikleri sipariş verdim ve bugünde taktırdım. Yalnız bizim araçlarda 205/45 lastikler çok dar yanak e malum amortisör sistemide öyle çok gelişmiş olmadığından konfor zamanla azaldı bende 205/45 yerine 205/50 r17 de karar kıldım. Lastik yaklaşık yüzde 3.3 çapı arttı ama yanaklar 1 cm yükseldi. Sürtme olur falan diyenler oldu ama alakası yok durumun. Biraz kullanıp tekrar yorum yapmak istiyorum şimdilik 20 km kadar kullanabildim. Direksiyon sertleşmedi zaten taban aynıydı, sert direksiyon hamlelerinde biraz gerginlik azaldı daha yumuşak şerit değişimi oluyor. Konforda şimdilik arttı ama lastiklerin yeniliğinden de olabilir bakacağım zamanla. Konfor konusunda artış istiyorsanız 205/50 R17 tercih edebilirsiniz..

aytekinaltun ve heh bunu beğendi.
  2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Hayırlı olsun.Yakışmış.Benim ceratoyu birader almıştı.O da nokian 4 mevsim laztik aldı2 yıl önce.Yaz kış kullanıyor.Kışın iyi de yazın biraz yol sesi yüksek.Senin ses nasıl?
    Bu arada benim 1 lastik fiyatı markaya göre değişmekle birlikte 1200 TL civarında :D

3. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Offfff 1200 müüü :D Alışamıyorum bu yeni fiyatlara hem elektronikte hem otomobilde çok can sıkıcı :D Biraderim ben gece biraz kullanma fırsatı yakaladım önce havaları 34 ten 32 ye indirdim. 20-25 km kadar gezdim hemde yağmurluydu hava. Yol gürültüsü bir önceki lastiklerimden sanki daha iyi ama kulağım o kadar hassas değil keşke hassas mikrofon olsa denesem bir tesellim bu Pirellilerin fabrika verisi 69 db. Continentaller 72 db idi . Ben Caravelle minibüse Nokian weatherproof almıştım buna pirelli aldık bakalım baharda yazın neler yaşayacağız :D

heh bunu beğendi.
  4. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Murat abi hayırlı olsun yakın zamanlarda yeni lastikleri almışız. Ne zamandır foruma girmiyordum :)
    Bende 185/65/R15 ölçüsünden Nokian Weatherproof 195/60/R15 ölçüsüne geçtim. Jant alma gibi bir niyetim olmadığı için. Jantlarda yamuktu tornaya gitti. Yol tutuş arttı. Ses biraz daha azaldı ama B sınıfı olduğu için çok değişmedi. Virajlara daha hızlı giriyor şimdi. Araç resmen kendine geldi.

ReNe bunu beğendi.
  5. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Oooooo Nokian'lar hayırlı olsun :) Havalar daha ısınsın daha da mutlu olacaksın konfor olarak :)
    Bende bu gün karda test etme fırsatım oldu Pirelli'leri. Keyfim yerinde hiç mahcup etmedi bu gün karlı ara sokaklarda da virajlı ıslak yollarda da. 34 Psi basın deselerde ben 32 de kullanıyorum konfor daha iyi oluyor sanki :D

Bu Sayfayı Paylaş