10 Kasım LPG KABLO

2013-2015 Sportage yakıt tüketimi (otomatik)

'Sportage' forumunda Serkan61 tarafından 9 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    71 Kuruş biraz banada fazla geldi.Bende aldım 2 ay önce şu anda 12.3 yakıyor eco mod kapalı otomatik vites yani 52-55 kuruş arası galiba hesaplarsam.
    Ama Dediğiniz gibi Sportagenin keyfi gidişatı çok çok başka.Anlatılmaz yaşanır .
    Aracı acayip seviyorum istediği kadar yaksın.Yani şöyle diyeyim en son 265 liralık doldurdum 325 km yaptım daha 55 kuruş falan yaksa maksimum 145-150 km falan daha yapacaktır hesaplamada öyle cıkıyor

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Maşallah.

3. Faruk Can

Faruk Can Sürücü

Alınan Beğeniler:
    42
    Gerçek Ad-Soyad:
    Faruk Can
    Araç Modeli:
    Sportage 2014
    benim aracım 13,000KM ye geldi. yollarda çok fazla kasis var. dur kalk olayı çok fazla. şu kasis olayı dünyanın hiçbir yerinde yok memleketin her sokagında 50 metrede bir kasis var..bir o kadarda trafik ısıkları..Artık dur kalk gına geliyor.

şehir içi bu sekilde kullanım genelde 12 litre gibi. uzun yolda ortalama 8 litre tüketim var. sivi LPG siz olmayacak gibi. ne taktırsam karar veremiyorum. BRC mi prins mi düşünüyorum. Kışın tüketim daha çok olacak gibi.

4. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    bazı arabalara benzin parasını veririken insanın içi yanmaz bunlardan biride sportage bence, birde bunlara lpg takınca motora çok uyum sağlamadığımı bu forumda duydum. geçenlerde bir cruise gördüm egzosdan acayip duman atıyordu . yağ yaktığı belliydi. cruise larda lpg ye uyumlu olmadığından motor çok çabuk elden gidiyormuş.

Arabacıadam bunu beğendi.
  5. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Lpg uyumlu bence uyumlu olmasından değilde sonuçta maliyet.Ben Yaz mevsimine bıraktım .
    Arabayla biraz daha alışalım birbirimize bakalım Kış mevsimi geçsin.Yaza doğru bende taktırmayı planlıyorum.
    Şimdi Yakıtını düşünüyorum.Dediğiniz gibi içiniz yanmaz dediniz spo ya benzin koyarken.
    Ona katılıyorum gerçekten yarasın aslanıma.Ama Şöyle bir şey var bu araç evet fazla yakıyor benzin fiyatları mağlum oralara hiç girmiycem herşey belli zaten.
    Sonra kendi kendime soruyorum. Bu arabayı almadan önce bu keyifte bu güzellikte ve bu fiyatta bir aracı dizel yani Az yakan olanı tercih etsem kaç bin lira daha üstüne ekliyecektim bir araba için ?
    İşte o ekliyeceğim fiyatı düşünüyorum aklıma geliyor ve benzin almaya devam diyorum kendi kendime :D

Ali34CaN ve Arabacıadam bunu beğendi.
  6. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar kısa mesafeli yolculuklarda araç 1 litre daha fazla yakıyor bunu söyliyebilirim.
    Geçen Hafta her gün Pazartesi-Cuma arası 10 km yaptım aracın ortalama yakıtı 12.3 idi.
    Bu Hafta Pazartesiden Cumaya kadar her gün 3.5 km yaptım yani daha motor bile daha sıcak olmadan arabadan iniyodum.

Ve Dün tüketime baktığımda 13.4 olmuştu yani 1 litre fark etmiş .Kısa Mesafeli kullanımlarda arabayı çıkarmama kararı aldım artık :) Dizel araç bile olsa kısa mesafede 10 litre yakıt tüketiyor.Arkadaşımın Octavia 1.6 tdı Dsg si her gün işe gidip gelmesi 4 km sürüyor ve hafta içinde ortalama yakıt tüketimi 9.6 .Dizel araç için çok fazla çünkü daha motor ısınmadan hemen arabadan iniyosun ee bide kırmızı ışık vs. dur kalk var az yakmıyor
    Otomobillerin Kısa Mesafedeki Yakıt tüketimi sıkıntılı gerçekten benzinli Dizel farketmiyor bunu öğrendim :)

Arabacıadam bunu beğendi.
  7. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Otomotik Sportage verilerini vereyim.
    Araba 15 günlük hiç sıfırlamadık daha tüketimi .Performanslı kullanımlarda var.60 km Otoban sürüşüde var araba otomatik .Şu anda araç 220 km de
    Ve Ortalama yakıt Tüketimi 13.7.Bence yeni bir araba ve rodajda otomatik vites için iyi ve zorlamalarda var tabikide.İlerleyen zamanda 11.5 12 falan olur

8. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    2013 Sportage CONCEPT PLUS
    Şöle diyim 11.5 12 LT flnda olsa eğer yıllık çok km yapıyorsanız;Türkiye deki benzin fiyatlarıyla Spo sizi İncir bahçesi sahibi yapabilir haberiniz

9. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Yok ya araba benim değil onu babam düşünsün.En fazla ayda 500 km yapar 500i geçmez hiç. o da nadiren.Genellikle 300 -350 yapar Lpg ye gerek yokta
    Kafası eserse yaz gelince Karma sistem taktırır kendi bileceği iş

10. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Güncel yakıt değerleri

http://hizliresim.com/65a39k

Yazın araba 12 13 arası yakıyordu.En son verileri ekim ayında paylaşmıştım.Kasım ayına girince sıfırladım komple 2.5 ay geçti bugün tekrar sıfırladım genel ortalama 14.0.Eco mod kapalı.Yazdan daha fazla yakmış 2 litreye oranla şehir içi kısa mesafe bu veriler.Haftasonları arkadaşlarla buluşuyoruz o zaman basıyoruz baya 19 litre falan yakıyorda onları saymıyorum.Gerçi normalde de basıyorumda trafik olduğu için çok imkan olmuyor.Kışın olduğu için havalar soğuk 1.5 litre eklendi 14 litre yakıyor şu anda 60 kuruş :D Araba yakıyor yaa :D

11. Fethi2015

Fethi2015 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fethullah topcuoglu
    Araç Modeli:
    Sportage
    Arkadaslar bende kia sportage 2015 otomatik aracima araci aldiktan 1 hafta sonra prins sivi sistem lpg taktirdim İlk depo 100 tl fullendi sehir içi 225 km yaptım 47 kurusa tekabul ediyor bu deger cok fazla geldi bana Sonra ayarlarına baktırdım herşey normal dediler Neyse sehir dışıda 120 130 hızlarda 90 tl gazla 320 km yaptım Buda km bası 28 kurusa tekabul ediyor şimdi diycegim o ki Sehir dışı güzelde Sehir içi bu deger cok yüksek acaba ilk depo olması sebebiyle mi Genellikle de sehir içi kullanıcam bu aracı lpg taktırmanın bi tasarrufu olmuycak sizlerde sıvı sistem kullananlar degerleriniz neler

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    47 kuruş çok çok fazla.
    Benzinli arabadan daha çok yakıyorsunuz. Ki gaz benzinin yarı fiyatı.
    Bence ayarlarında bir sorun var.

13. Fethi2015

Fethi2015 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fethullah topcuoglu
    Araç Modeli:
    Sportage
    Benzinde kaç kurus sehir içi ortalama

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Şehiriçi
    Manuel 9 litre deseniz 4 liradan (şu anda) 36-37 kuruş yapar.
    Otomatik 12 litre desek 48 kuruş yapar.
    Otomatik Gazlı fazla fazla 14 litre desek 2.78 den 39 kuruş yapar. Onu da fazla hesapladık
    Şehirdışı
    manuel120 km/h hızda 7-8 litre yaksa 28-32 kuruş
    Otomatikte 8-9 litre yaksa 32-36 kuruş yapar.

15. Fethi2015

Fethi2015 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fethullah topcuoglu
    Araç Modeli:
    Sportage
    Yani hocam benzinde tuketimin yarisi kadar tasarruf ettigini soylemislerdi Lpg de ilerleyen zamanda Bakalim Nolcak bide oyle bisey ki bi kere taktirdin mi donusu yok

ism@il bunu beğendi.
  16. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Biraz daha bekleyin bakalım. Ama çok düşeceğini düşünmüyorum. bir sıkıntı var bu işte.

Fethi2015 bunu beğendi.
  17. Faruk Can

Faruk Can Sürücü

Alınan Beğeniler:
    42
    Gerçek Ad-Soyad:
    Faruk Can
    Araç Modeli:
    Sportage 2014
    ilk depoda anlayamassınzı , bir kısmı depo içerisinde kalabiliyor.

ben 100 TL lpg ile şehir içi 300 km gidiyorum.
    şehir dışı uzun yol 100 TL yakıtla 450 KM gidiyor.

Fethi2015 bunu beğendi.
  18. Fethi2015

Fethi2015 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fethullah topcuoglu
    Araç Modeli:
    Sportage
    Faruk can bey kullandığınız sistem Nedir Gecen gün birisi dedi landirenzo karma sistem Sehir dışı 110 sabit hız 475 500 km yapıyorum diyor şimdi tüketimler birbirinden cok farklı Sizin tüketimleriniz ideal ama sehir içinde bende o tüketimi yakalayabilcem mi bakalım

19. Enes38

Enes38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    67
    Gerçek Ad-Soyad:
    Enes
    Araç Modeli:
    Sportage
    Fethi hocam ilk depo da sağlıklı bi ölçüm yapamazsınız çünkü depo içerisinde bi miktar gaz kalıyo bitt sinyali versede tamamen bitmeye biliyo muhtemelen şamandıra ile alakalı,bunu en net fulleyip belli km yaptıktan sonra aynı pompadan tekrar fullemek ve km ye bakmak.benim araç manuel 2014 spo ve prins var sivas gibi soğuk memlekette yaşıyorum kışlıklar takılı, geçen hafta sonu k.maraş-gaziantep-şanlıurfa ya gezi amaçlı gittim 1500 km ye yakın yol yaptım uzun yolda ortalama 19-20 krş yaktı sivasta şehir içinde 100 tl ile 350 km filan yapıyorum tabi kış olduğu için biraz arttı.ayrıca şunu da söylemeliyim gaziantep te her ışıkta aracın hava sıcaklığından dolayı ışıklarda kendini stop moduna alması güZeldi malum sivasta bunu görmek çok zor.

20. Enes38

Enes38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    67
    Gerçek Ad-Soyad:
    Enes
    Araç Modeli:
    Sportage
    Unutmadan şunuda hatırlatayım lpg sarı ışık yanmadan lpg almanızı öneririm her defasında depodaki fazın bitmesini beklemeyin depo dibindeki pisliği çekebiliyor bir defa bu sıkıntıyı yaşadım benzin deposundaki mantığın aynısı.

Bu Sayfayı Paylaş