10 Kasım LPG KABLO

2011 Model Yeni Kia Magentis

'Magentis' forumunda Tülin tarafından 13 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Tülin

Tülin Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    45
    Kia’nın orta-üst segmentteki sedan modeli Magentis’in dünya lansmanı yapıldı

Kia’nın orta-üst segmentteki sedan modeli Magentis’in dünya lansmanı geçtiğimiz günlerde New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

Kia’nın Frankfurt ve California’daki tasarım merkezlerinde şekillendirilen yeni nesil Magentis, bir önceki modelden daha uzun, daha geniş ve daha alçak olarak tasarlanmış. Kia’nın yeni tasarım anlayışının uygulandığı Magentis’te yüksek teknoloji, konfor, performans ve güvenlik konularında markanın ulaştığı son nokta hedef olarak alınmış.

Yeni nesil Kia Magentis, Amerika’da 2.0 lt. , 2.4 lt. benzinli ve 2.4 lt. hibrid motor seçeneği ile satışa sunulurken Avrupa pazarında 1.7 lt. dizel ve 2.0 lt. benzinli motorlar ile pazara sunulacak. Sedan bir otomobilin de sportif ve coupe benzeri bir tasarıma sahip olabileceğinin en güzel ispatı olan yeni nesil Kia Magentis, Amerika’da bu yıl sonunda, Avrupa’da ise 2011 ilkbaharında pazardaki yerini alacak.

www.traraba.com'dan alıntı...

2. baseltuning

baseltuning

Alınan Beğeniler:
    0
    concept araç gibi duruyor.. Uzay tasarım :) Farklı bir araç garip geldi ama hoş görünüyor.. Teşekkürler

3. onlylegend

onlylegend Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    güzel olmuşş

4. 35AAA

35AAA Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Aracın önü çok başarılı olmuş. Arkası daha güzel olabilirdi. Genel anlamda güzel bir araç.

5. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Tek kelime ile muhteşem. Gelsede görsek artık. Ama Ceratoyu yeni aldım daha. İnşallah 2012 modeline niyetim

6. kanki

kanki Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Muhammet KISA
    Araç Modeli:
    CEED
    Araç çok güzel tasarlanmış

7. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Almanyadan RED DOT tasarım ödülünü boşuna almadı mükemmel bir araç , en iyi iç tasarım ödülüde aldı ayrıca Ağustosta bayiilerde yerini alır inşallah 2012 modelleri inceleriz :D

8. cerato1.5

cerato1.5 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    muazzam bir araba ... araba budur. bide kia cadenza var o da çok güzel. o arabaya ait bir konuda açabilirmisiniz ? çok güzel araba o da

off piyasaları inceleyelim bi uygun fiyat biraz zor ama :)

9. haldun

haldun Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
  10. kaan1

kaan1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    üst video da aracı tanıtan fransız arkadaşa bir yardımcı olalım. aramızda para toplayıp optimaya benzin alalım:) benzin ışığı sönsün.:rolleyes:

11. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    merhaba.optima bence kia nın tüm hünerlerini sergilediği bir araç olmuş.Türkiye'ye gelen ilk modelinde 1.7 140 (2012 sonu veya 2013 te 1.7 160bg)bg lik motor seçeneği olacakmış.aracın ağırlığı 1400-1500 kg arasında ve bununla birlikte tabi 2.0 lık gdi motor.Araç Türkiye de passatın,c5 in,avensis ve ya mondeo nun pazarını azaltabilecek donanıma sahip.Tabii keşke onlar gibi 1.6 dizel,6 ileri AT/MT seçeneklerini sunsa daha fazla ilgi çeker.
    Ancak nedense sedan araçlarda artık ülkemizin vergi sistemine uygun seçenekleri sunmuyorlar.2006 da satın aldığım ve kullanmaktan büyük haz aldığım cerato dsl.imi değiştirmek istesem kia da çözüm bulamayacağım.Ben sedan ve dizel motorlu araç kullanmak istiyorum.Bu aracın 6 ileri vitesli 1.6 dzl motor versiyonunu getirseler;ceratomu bu araçla değiştirirdim.Şimdi ister istemez insan durup bir kez düşünüyor. Umarım aracın donanım seçenekleri çok olur veya ülkemize özel donanım kısıtlamasına gitmezler(Bazı forum sitelerinde bunun böyle olacağından bahsediliyor.Sebep fiyat kaygısı ve daha çok kitleye hitap etmek.Ancak bence bunun için 1. yol motor seçeneğinin arttırılması.).

12. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    1.7 litre 160 hp olan sanıyorum bi-turbo olacak 360 nm de tork değeri sunuyormuş , Magentisi uçurur bu motor birde yazılımla ne hale gelir düşünemiyorum ...

13. alper58

alper58 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    ya bayıldım buna süper bir araba ya , türkiyeye gelir gelmez 2011 ceratomu satıyorum hemen arkadaslar alan varsa söylesin daha 1500 kmde :))

14. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Evet bugün açıklanan ÖTV ARTIŞI sonrasında Magentis'e olan aşkımız masalsı bir hal aldı , zate 1.7 litre motorun vergi dezavantajı ötv deki artışla dahada rezil bir duruma soktu gül gibi arabayı . 1.6 litrelik motor seçeneğide olmadığı için geçmiş olsun ...

15. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
  16. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Nisan ayında ülkemizde satışına başlanacak İnşallah az kaldı beklemedeyiz ;)

17. Taner

Taner Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    beklemede olan çokta şu malum vergiler yüzünden bana göre fiyatı uçuk olacak,ne zaman bu arabayı görsem hem bu devleti yönetenleri vergilerden kolayı bizi kaz gibi soydukları için hemde Kia ya ,1,6 motor neden koymassın diye ufakktann.

18. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    geçen hafta kia servisindeydim bakım yaptırdım bu arada yukarda arabaları inceledim rio sedan çok alımlı, ayrıca benzinli sportage ler çok iyi satıyormuş , fiyatlar oturdukça satışlar artıyor herhalde, ayrıca optima nın 80.000 tl den başlıyacağından bahsedildi , fiyat oldukça yüksek , birde 1,6 lt gdi motorla yani sportage motorla gelecekmiş bunun fiyatı eğer sportage fiyatıyla aynı olacaksa cazip gelebilir bekliyelim görelim. bu zamanda benzin yakılacaksa optima için değer :)

19. ReNe

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    Full paket getirecekler sanıyorum ama pahalı işte :(

20. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    rene biraderim, ingiltere deki kia sayfasını inceledim , orda 1,7 dizelin hem düz, hem otomatik seçeneği var ayrıca donanım olarak farklı versiyonlar mevcut, o zaman çelik motor da farklı donanımları getirmeli, ben en düşük donanımlısını da almaya razıyım uygun fiyattan olursa:thumbup: yaza doğruda 1,6 lt gdi gelebilirmiş, benim asıl ümidim bu araba , bakıyorum sportage kullanan arkadaşlar yakıttan çok şikayetleri yok , o zaman 1,6 lt gdi optima neden olmasın

Bu Sayfayı Paylaş