10 Kasım LPG KABLO

2006 Sportage 2.0 CRDI için ses sistemi önerisi ve hoparlör boyutları..

'Ses ve Görüntü Sistemleri' forumunda rafetars tarafından 8 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. rafetars

rafetars Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Rafet
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhabalar,
    Sitede arastırdım ancak net bir cevap bulamadım.
    Aracım 2006 2.0 CRDI aracıma ses sistemini degiştirmek istiyorum abartılı olmayacak sekilde..
    Sizlere sormak ıstedıgım bizim araclarda bu deneyimi yaşan oldumu kapılardaki hoparlörlerin boyutları nedir ?
    Benım aracın aynısına sahip olup olupta ses sistemınde degişiklik yapanlar deneyımlerını paylasabilirlermi..

Not: Yapacagım degişiklikleri bu konu altında paylasacagım..

2. fatboy

fatboy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    76
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çağatay
    Araç Modeli:
    2005 KIA SORENTO EX PREMIUM OV
    Merhaba, önceki aracıma (Lada Vega) ve bu aracıma ses sistemimin (player hariç) montajını kendim yaptım. Önceki aracımda kullandığım 5 kanal anfiden hoparlörlere giden kabloları her kapı için ayrı ayrı çekmiştim. Bu aracımda ise benden önceki sahibi 2 DIN player monte ettirirken bağlantıları ISO soketine dönüştürmüş. Bende anfiden o ISO soketine kadar 4 kapı için 4 kablo çekip dişi ISO soketi üzerinden bağlantıyı gerçekleştirdim. Böyle bir çalışma ile kablo tesisatına çok zarar vermeden gerekli bağlantıları yapabilirsiniz. Aracım sizinki ile aynı değil ama bu işlerde mantık genelde aynı. Kapılardaki hoparlör boyutları sportage için nedir bilemiyorum. Yanıt bulamazsanız bir kapıyı söküp hoparlör çapını ölçebilirsiniz. Bunun dışında almak istediğiniz kaliteli ses ne kadar önemliyse bütçe kısmı o kadar yükselecektir. Abartılı değil diyorsanız orta seviyelerde mid takımlar ve çok yer kaplamayan dar bir subwoofer ve 5 kanal bir anfi ile işinizi görebilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş