10 Kasım LPG KABLO

Şikayet Çözüm Bekliyor 2006 Sorento Çukura girince stop etme

'Kia'dan Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda SefaEmre tarafından 28 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. SefaEmre

SefaEmre Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa emre akkoyun
    Araç Modeli:
    KİA SORENTO
    Arkadaşlar 2006 model 2.5 CRDİ EX model Kia SORENTO sahibiyim.Aracımı alalı daha iki gün oldu bulunduğum ilçedeki yolların bozuk olması nedeniyle suv aracı tercih etmiştim..Dün köy yolunda giderken 4-5 sefer çukura girince aracım gaz kesti elektriksel bütün lambalar hatta navigasyon bile çalışıyor fakat aracım gaza basmıyor stop etmiş gibi oluyor...mazot deposundaki vernik veya boyadan diye forumda bir kaç yerde yazmışlar fakat düz yolda herhangi bir sıkıntı yok...tekrar çalıştırınca yola devam ediyor özellikle denedim sağ teker tarafını çukura sokunca araç gitmiyor yani gaza basmıyor moralim çok bozuldu yardımcı olursanız sevinirim.

2. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    merhabalar, bildiğim kadarıyla araç hareket halindeyken stop ederse ya yakıt yada elektriksel sorunlardan stop eder.yakıtsal sıkıntılarda düz yolda da stop ediyor diye biliyorum lakin çukurlarda stop ediyorsa muhtemelen aracınızda kaza sensörü var. çukura girince aracınızı kaza yapmış gibi algılayıp 2.kontak pozisyonuna alıyor olabilir (navigasyon far vs. bundan çalışıyordur diye tahmin ediorum) lakin böyle durumlarda bu kaza sensörünün bir düğmesi var ona basılıp çalışıyor die biliyorum sizde tekrar çalışıtırnca yola devam ediyorum diyorsunuz. belki ateşlemedeki kablolar sarsıntıda biryerlere temas ediyor ve kısa devre vs. ile elektriği kesiyor olabilir. bir elektrikçiye kabloları kontrol ettirmenizi öneririm.

3. SefaEmre

SefaEmre Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa emre akkoyun
    Araç Modeli:
    KİA SORENTO
    Aynen ben düğme falanda bilmiyorum yani nerde olduğunuda bilmiyorum hocam..araç çalışmayınca vitesi tekrar P pozisyonuna getirip kontağa basınca çalışıyor ve devam ediyor..Motor arıza lambası vs de yanmadı garip bir durum dediğiniz gibi elektrikçiye bi göstereceğim müsait bir zamanda

4. AŞKINRANCE

AŞKINRANCE Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    500
    Gerçek Ad-Soyad:
    AŞKIN Bey
    Araç Modeli:
    RANGE ROVER 3.0 TD6 VOGUE
    Geçmiş olsun. Elektriksel arızaya benziyor . Şasi kablosu temassızlık oksit vs olabilir .
    Öncelikle Kıa bilgisayar test cihazına bağlatın daha iyi olur.

SefaEmre bunu beğendi.
  5. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    abi imzandaki araclara bakiyorumda takdir etmemek saygi duymamak elde degil. ama haci murat fena istikrar saglamissiniz 2000 den sonra cok degisim var :)

AŞKINRANCE bunu beğendi.
  6. AŞKINRANCE

AŞKINRANCE Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    500
    Gerçek Ad-Soyad:
    AŞKIN Bey
    Araç Modeli:
    RANGE ROVER 3.0 TD6 VOGUE
    Eyvallah çok saol.
    Hepsinin bir hikayesi var. Gençlikte Uzun yıllar motosiklet kullandım 1990 yılında motordan uçup birkaç yerimi kırınca .. Motor hurdacıya satıldı peder anında murat 124 aldı ailemizin ilk aracı :) Gerçi hacı muratlada rahat durmadık .... oda ayrı :)
    97 evlendim 1998 yılında ilk aracımı kendi paramla aldım.. 2002 yılında kendimize ait ilk evi aldığımız yıldır Altımda uno kaldı ... buna şükrederken yüksek giriş evime hırsız girince sattım unoyu komple eve demir + çelik kapı vs yaptırdım.. kızım 2 yaşında araba lazım
    elde kaldı 900.TL yıllar sonra kalan 900 tl ile murat 124 ' e yeniden bindim :) araçlarda İnişler çıkışlar ya zevk için yada yatırım amaçlı :)
    Artık yeter diyorum kendi kendime ... yaş 46 oldu emekliliğe var 5 yıl sorentoyla yola devam :)

winger bunu beğendi.
  7. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    Abi ne anılar varmış :) aynen şuan zaten piyasalar karışık temiz araç heleki ikinci elde çok zor. buldunmu yapışmak lazım

8. SefaEmre

SefaEmre Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa emre akkoyun
    Araç Modeli:
    KİA SORENTO
    Bir baktıravam müsait olduğumda bilgisayara bağlatayım

9. SefaEmre

SefaEmre Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa emre akkoyun
    Araç Modeli:
    KİA SORENTO
    Dediğim gibi aracı yeni almıştım bir kaç konu daha dikkatimi çekti..aracı aldığımda 200 tl yakıt aldım ve yaklaşık 150 km yol gittim bunu tahmini söylemiyorum benzini aldığımda km kontrol yapmıştım..her neyse şuanda E nin üstündeki çubukta nerdeyse yani bi 100 km daha gitsem benzin bitecek hesabıma göre bunun nedeni ne olabilir neden bu kadar fazla yakıyor arkadaşlar normalmi?

10. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Araciniz yaklaşık 60 70 lt yakıt alır.
    200 tl lik dizel ortalama 45 50 lt yakıttır ve fulle yakina ibre gelir.

Bu yakıtla ortalama şehiriçi 300 350 civarı gidebilirsiniz, km de 50 kr asagisini yakmaz.
    Ciplerseniz belki 40 lars gelir.

Normal yakıt yakışır derim

11. ogun

ogun Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.185
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Araç Modeli:
    Hyundai Elantra Mode 2011 - 1.6cc-136 HP / Benzin&Lpg
    Cilukura girince stop ve sağ teker bağlantılı ,

O kısımdaki senzorlerden bakmak gerek.
    Gevsek kalmışsa sarsintida aşırı oynar buda kaza olmuş gibi algılanıp yakıt keser araç stop eder.

Tabi afaki tahmin ,

Bu tip arızalar ecu okunarak hata vermiş ise cozulur.
    Yada sağlam bir usta ile

12. SefaEmre

SefaEmre Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sefa emre akkoyun
    Araç Modeli:
    KİA SORENTO
    Teşekkürler hocam bilgiler için ayın 8 inde servise götürcem aracı sonucu paylaşırım..yakıt için normal diyorsunuz doğrumu anladım...ciplemekten kastınız nedir yeniyim terimleri anlamıyorum k.bakmayın .)

13. KILIÇ

KILIÇ Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ümit KILIÇ
    Araç Modeli:
    KIA
    Ben de daha hazırlık sınıfındayım. :)
    Dizel araçlarda performans artırmak için çip uygulaması yapılıyormuş. Yakıtı ve performansı olumlu etkilediği belirtiliyor. Şu linkte bolca konu var;
    http://www.kiaclubtr.com/forums/chip-tuning.63/

Bu Sayfayı Paylaş