10 Kasım LPG KABLO

Çelik Motor Azizliği

'Sohbet' forumunda Çınar tarafından 1 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Arkadaşlar merhaba. İçimi dökmek istedim açıkçası. Daha önce forumda yazmıştım garanti kapsamında değişmek üzere alternatör kasnağı bekliyorum. 30 gun sonra gelir denilen parca 55 gün sonra geldi. Geç gelmesine lafım yok. Yalan konuşulması sinirimi bozuyor. Siparişten 1 ay sonra aradım, dediler haftaya gelecek.
    Dedikleri tarihte arıyorum ürün geldi ama gümrükte tse denetimine takıldı, dedim ona da tamam. İ şim dolayısı ile bende ithalat yapiyorum bunlar olabiliyor. 1 hafta daha attılar yine aradim hala gelmedi ocagin ilk haftası gelecek dediklerinde patladım artık. Yalanları ortaya cıktı çünkü. Bir malın tse denetimine takılması için tc gümrüğüne girmesi gerekir ve bu denetim en fazla 3-4 günü geçmez. Tutupa gelmedi hala 2 hafta sonra denilince, dedim eger çelik motor 1 parçayı getirtemekten acizse söylesin bunu bende garanti bozulmasın diye bakımlarımı bayide yatırmayayım boş yere vs. vs. Sonrasinda 31.12.2016 da parçanız geldi diye aradı servis. Benim sitemimden dolayı sürenin öne alındığını sanmıyorum ama 2 hafta erken isim halloldu.
    Tam kafam rahatladı derken servis de beni strese sokmasın mı.
    Bu beklenen parca siparişi verilirken vites kolu da derisindeki soyulmalardan dolayı garantiden değişecekti ve baska bayiden siparis açmışlardı. Dedim dursun sizde kasnak ile birlikte değişir. Gitttigimde vites kolu garanti kapsamına girmiyor demesinler mi. 2 ay önce giren şey şimdi niye girmiyor dedigimde bilmiyorum cevabını aldım. Kendilerine aramizda gecen konuşmaları bir bir anlattım ve bu kolu garantiden değişeceksiniz dedim.
    Tamam kasnak ile birlikte değişelim garantiden ama merkezden red gelirse sizi arar ödemeyi talep ederiz dedi.
    Dedim para mara vermem çok zorlarsanız getiririm aracı geri alirsiniz vites kolunu :)
    Velhasıl garantiden iki parçayı da degiştiler ve araçtaki titreme tamamen yok oldu meğer ne kadar sessiz çalışıyormuş araba :)

Daha da yerim garantisini bakımları dışarıda yaptıracağım.

ReNe ve heh bunu beğendi.
  2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Parça değişimleri hayırlı olsun.Maalesef servislerimiz kurumsallıktan uzak.Bir de Çelik Motor faktörü eklenince sizin yaşadığınız olayları yaşamak maalesef kaçınılmaz oluyor.
    İyi ki hakkınızı arayıp üstelemişsiniz.Ama insanların sinirleri ile çok güzel oynuyorlar.
    Paylaşımınız için teşekkürler.

ReNe ve Çınar bunu beğendi.
  3. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Geçmiş olsun. Maalesef Çelik Motor için vaka-i adiyeden sayılıyor böylesi durumlar. Yalnız şöyle bir durum var ki haksızlık yapmayalım, yetkili servisler pek çok konuyu da ÇM'ye atıveriyorlar. Belkide konu tamamen yetkili servis sorunu. Tekrar geçmiş olsun.

Çınar bunu beğendi.
  4. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Kasnak olayi ÇM nin, vites kolu da ulukar servisin iş güzarlığı. El birliği ile delirtiyorlar insanı

5. Ali34CaN

Ali34CaN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    327
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Can
    Araç Modeli:
    Old Sportage 2015
    Gecmiş olsun Hakkı'nızı arayıp almanıza sevindim , kia nın turkıyede geride kalmasının seveblerinden birisi servis umursamazlığı maalesef

Çınar bunu beğendi.
  6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun.

Çınar bunu beğendi.
  7. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Böyle mesajlar okudukça kendi başıma gelmiş gibi stress yaşıyorum valla , çok şükür ki sonu daha iyi bitti bu hadisenin . Çok geçmiş olsun ..

Çınar bunu beğendi.
  8. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar, haklı olduğunuzdan eminseniz itirazınızı yaptırana kadar sürdürün, ekstra bir şey istemiyoruz, yapılması gerekeni yaptırmak için bu kadar dil dökmek de çabası.
    Ha yapıldıktan sonrada sanki lutfetmişler gibi davranmalarına da izin vermeyin.
    Şöyle güzel araba yapıyorsun ama satış sonrası hizmette dökülüyorsun ben buna yanıyorum.

ReNe ve Ali34CaN bunu beğendi.
  9. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Bazı durumlarda Kia'nın neden ilk 10 a giremediğini anlayabiliyorum . Hayatta hiç bir şey tesadüf değil bence . Satış sonrası hizmet ve bakım fiyatlarındaki anormallikler bu firmanın daha kaliteli hale gelmesinin önünde engel . Hakikaten dediğiniz gibi yoksa araçların kalitesi tasarımı ve donanımı son derece yeterli ama sonrası ???

Çınar bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş